V druhém venkovním zápase tohoto víkendu junioři na body nedosáhli

Date of publication Author Jakub Špaček

Karlovy Vary/Liberec - Juniory zpod Ještědu čekalo druhé venkovní utkání posledního únorového víkendu v rámci 50. kola juniorské extraligy. Po mnoha šancích na obou stranách však díky dvěma brankám berou tři body energetici.

50. kolo, sobota 25. února 2023
2:0
(1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Handl, 53. Varvařovský. Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Belko, Malý. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Pavlovic) – Cipko, Smýkal, Kubíček, Mähler, Zolnaj, Dorot (A), Bulka, Anton – Varvařovský, Adámek, Šmajda (A), Šlechta, Botoš (C), Handl, Csabi, Kusak, Váňa

Hambálek (Krátký) – Koštoval, Culek, Meisel, Hladík (A), Jakubec, Ehrenberger – Gajda, Jenčovský (C), Przybyla, Janata, Kofroň, Kříř, Vološín, Pérez J. (A), Hois, Jansa

Utkání začalo velmi svižně, neboť v samotném úvodu si hned několik šancí připsali Severočeši, jenže maximem byla vybojovaná početní výhoda. Ta pro Liberecké nedopadla ale vůbec dobře, protože díky úniku a zakončení do odkryté části klece prohrávali po trefě Radima Handla modrobílý 0:1. Tato situace jako kdyby zbývající minuty první třetiny otočila o 180 stupňů pro Karlovy Vary, protože následné chvíle byly zcela pevně v režii domácích, v nichž juniorský výběr zpod Ještědu podržel dobrými zákroky Hambálek. Ještě před úvodní sirénou se Koštoval v oslabení dostal do šance, kterou mu však karlovarský gólman vychytal.

Start do prostředního dějství naopak vyšel Západočechům, jenže všechny vytvořené šance opět bez větších problémů pokryl Hambálek. Po pár uplynulých minutách se opět ke slovu dostali Liberečtí, kteří měli hned několik příležitosti ke srovnání stavu. Nejprve Jaromír Pérez nechal vyniknout Dybala. A ani dvě velké šance Janaty nevedly k překonání brankáře domácího celku. V závěru druhé dvacetiminutovky byli energetici ještě posláni do početní nevýhody. V níž si paradoxně opět oni jako první vytvořili zajímavou střelu, která gólem neskončila. Přibližně deset vteřin před sirénou se Jakubec postaral o velký vzruch před domácí klecí, když hned několik dorážek po jeho projektilu od modré pochytal Dybal.

Rovněž do závěrečného dějství vstoupili lépe Karlovy Vary, které si vytvořily dvě zajímavé akce, jenže proti jejich proměnění byl opět liberecký gólman. Další průběh třetiny byl velice vyrovnaný, co se týká šancí, ale všechny vytvořené příležitosti pokryly gólmani obou juniorských výběrů a střelci se nadále střelecky trápili. Až David Varvařovský ukončil střelecké trápení forvardů zápasu, když ujel sám proti Hambálkovi, jenž se nejprve zdálo, že kotouč pokryl, jenže nakonec mu propadl pod rukou a to znamenalo již dvoubrankové vedení pro celek z lázeňského města. V závěru zápasu již gól nepřišel, a proto liberečtí junioři v tomto víkendu ztrácí další body.

Jiří Vozák
„Vary byly určitě velmi dobrý soupeř. Daleko lépe bruslily. Na nás to po té včerejší prohře asi sedlo a Vary byly prostě lepší.“

Václav Eismann
„Vítězství, když se herně nedaří, a mělo to nějaký svůj reálný základ v sestavě, ve které jsme hráli, je často cenné. A my si tohoto vítězství vážíme.“