Juniorce se na domácím ledě nedařilo, Plzni podlehla 1:4

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Po třech venkovních zápasech v řadě se junioři vrátili zpět pod Ještěd. Ani domácí prostředí však nepomohlo Tygrům k lepšímu výkonu a tabulkově silnějšímu soupeři z Plzně podlehli 1:4.

51. kolo, pátek 03. března 2023
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Pérez (Meisel) – 6. Soukup (Dáňa), 32. Korčák (Houdek, Benák), 53. M. (D., Dáňa), 60. Houdek (Hodinář). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kotlík, Pěkný. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Hambálek (Krátký) – Jakubec, Koštoval, Culek, Meisel, Hladík (A), Ehrenberger – Gajda, Jenčovský (C), Przybyla, Janata, Kofroň, Kříž, Pérez (A), Hois, Jansa, Hrabčák, Bačkovský, Vološín.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Bočan) – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Titlbach, Benák, Kučera, Soukup M. (A), Pešek, Korčák, Borák, Kaiser, Mazanec, Kreuzman, Dáňa (C), Soukup D.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří v 6. minutě využili přesilovku. Po Dáňově přihrávce zpoza brány vsítil zblízka kotouč do Hambálkovy brány Dominik Soukup. Na tento jednobrankový náskok Plzně Liberečtí zareagovali ve 12. minutě, kdy se gólově prosadil Jaromír Pérez. Ten si sám dojel až do útočného pásma, kde z mezikruží propálil plzeňského brankáře.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení čtyř libereckých přesilovek, které však Tygři nedokázali využít. O jedinou branku prostřední části duelu se postaral Matěj Korčák, jenž z těsné blízkosti překonal libereckého Hambálka.

I třetí třetinu střelecky ovládli hosté. V 52. minutě se po přihrávce Dominika Soukupa trefil Marek Soukup. Ten vypálil z levého kruhu a puk proletěl těsně nad ramenem domácího gólmana přímo do brány. Pouhých šest vteřin před závěrečnou sirénou určil konečný stav utkání Matěj Houdek. Jeho střela od modré čáry cestou zasáhla libereckého hráče, od toho se odrazila a skončila v liberecké síti.

Šanci na reparát budou mít Tygři hned v sobotu, kdy je čeká souboj s pražskou Spartou. Přijďte je podpořit, zápas začíná ve 14:00 hodin!

„O výsledku zápasu rozhodla kvalita zakončení. My jsme bohužel ve všech našich šancích selhali. Nedáváme góly, musíme ale věřit a makat dál. Ono se to zlomí.“

Petr Vojan
„Vyhráli jsme zápas, ve kterém jsme rozhodně nebyli lepším týmem. Soupeř spálil mnoho šancí, my jsme ve druhé třetině ubránili čtyři oslabení, což asi rozhodlo. Odvážíme si tři body, ale soupeř hrál o něco lépe.“