Neefektivita v koncovce potopila juniory proti Spartě

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — V utkání proti sparťanům naše královská mládežnická kategorie bojovala, soupeř byl však v zakončovací fázi efektivnější. Několikrát sice zvonily tyče hostující branky, tygří gól z toho však nebyl. Sparta tak zvítězila na libereckém ledě poměrem 3:0.

52. kolo, sobota 04. března 2023
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Pavlák (Böhm, Hauser), 27. Krupička, 46. Bartoň (Tůma). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Hradil, Juránek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:3.

Hambálek (Krátký) – Jakubec, Koštoval, Culek, Meisel, Hladík (A), Ehrenberger – Przybyla, Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez (A), Jansa, Hrabčák, Bačkovský, Jenčovský (C), Gajda, Hois

Artsatbanov (Kogler) – Tůma, Böhm, Bartoň, Ducháč (C), Červenka (A), David, Pavlák, Fábry, Hrabovetskij, Senčák (A), Hrabík, Novák, Theimer, Holeček, Stepančuk, Krupička, Mácha, Hamršmíd, Hauser

Tygři vstoupili do utkání levou tlapou, když v prvních deseti minutách inkasovali hned šest trestných minut. Šelmy ale sehrály velmi dobrá oslabení a hrály velmi aktivně. I přesto nakonec jako první skórovali sparťané. Po ráně Martina Böhma od modré našel jako první kotouč v brankovišti Dominik Pavlák a mohl se jít radovat — 0:1.Tygři se nenechali demoralizovat, odpověď ale hledali marně.

V sedmadvacáté minutě už to bylo po lehkovážnosti v domácí obraně 0:2. Jan Krupička se ocitl úplně sám s pukem před Hambálkem, kterého ukázkově vymíchal. Sparta poté trochu polevila z herního nasazení a byly z toho hned dvě velké liberecké šance. V krátkém sledu totiž rozezvonil tyč za Artsatbanovem Michal Koštoval a pár vteřin nato i Filip Kříž. Dostat puk za brankáře Pražanů se jevilo jako nemožné.

I v poslední třetině hosté neopomněli pravidelnou dávku jednoho gólu. V šestačtyřicáté minutě se u modré čáry mohutně napřáhl Tomáš Bartoň a nechytatelnou bombou k tyči zlomil už definitivně zápas na stranu Pražanů. Libereckým se pak ještě dostalo dvou přesilovek, ty už však se stavem utkání nic nezmohly. Po šedesáti minutách tak svítilo nad ledem nepříznivých 0:3.

„V první třetině nám vzala vítr z plachet zbytečná vyloučení pramenící z naší nešikovnosti v osobních soubojích. Přesilovkami se soupeř dostal do hry a v důsledku jedné skóroval. Poté jsme si nějaké šance vytvořili, ale na klucích teď leží deka. Za poslední čtyři zápasy jsme dali tři góly. Potřebovali bychom v někom probudit střelce a to se zatím nedaří. Spoustu šancí zahodíme a soupeř je naopak promění. Je to ubíjející. Klukům to leží v žaludku a jde vidět, že si věří méně a méně. Ale snaží se, nevzdávají to. Většině nemám co vytknout, dávají do toho vše co mají. Musíme bojovat a vytrvat až do konce.“

Richard Žemlička
„Přijeli jsme s vědomím toho, že to bude těžší utkání, a s odhodláním brát tři body. Sice jsme nehráli tak dobře, ztráceli a přidržovali jsme kotouče, ale se skvěle chytajícím gólmanem za námi jsme to nějak ubojovali. “