Junioři nestačili na Dynamo, podlehli mu 3:4

Date of publication Author Natálie Kopecká

Pardubice/Liberec - Na první gól utkání se čekalo dlouho, až se začátkem druhé třetiny se vedení ujali Pardubičtí. Na to však Tygři vzápětí odpověděli dvěma rychlými góly, následně se jim ale nepodařilo vedení udržet a domácímu týmu podlehli 3:4.

53. kolo, pátek 10. března 2023
4:3
(0:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Herčík, 34. Fiala (Paleček), 45. Herčík, 48. Paleček (Pavlata, Herčík) – 24. Kříž (Koštoval), 27. Gajda (Duschka), 50. Kříž. Rozhodčí: Barek, Mejzlík - Kis, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

HC Dynamo Pardubice

Matěcha (Červinka) – Helikar, Chabada (C), Rájek, Koudelka, Tvrdík (A), Červenka, Hebek, Vachun – Novotný (A), Burda, Fiala, Kubíček, Herčík, Tomas, Pavlata, Kalužík, Gromadzki, Paleček

Hambálek (Krátký) – Culek, Meisel, Koštoval, Hladík (A), Duschka, Ehrenberger, Jakubec – Hois, Gajda, Jenčovský (C), Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez Lisa (A), Jansa, Hrabčák

První gól na sebe nechal relativně dlouho čekat, úvodní dvacetiminutovka se obešla bez branky, až se začátkem prostřední periody se vedení ujali domácí zásluhou Daniela Herčíka. Na jednobrankový náskok Pardubic však Liberečané zareagovali dvěma rychlými góly v řadě. V čase 24:00 srovnal na 1:1 Filip Kříž a o necelé tři minuty později zajistil Tygrům jednobrankový náskok Petr Gajda svou přesnou ranou z mezikruží.

Pak ale přišla tříbranková smršť Dynama. Adam Fiala vyrovnal na 2:2, následně domácím zajistil vedení Daniel Herčík, kterému se podařilo protlačit kotouč do branky skulinkou mezi levou tyčkou a Hambálkovou bruslí. Ve 48. minutě skóroval Adam Paleček, jenž s lehkostí vsítil kotouč z předbrankového prostoru do liberecké klece.

Deset minut před koncem duelu se podruhé trefil Filip Kříž poté, co na sebe vzal celou útočnou akci a suverénně propálil Matěchu. Touto střelou určil konečný stav duelu, ze kterého vyšli lépe Pardubičtí.