Ani druhý venkovní zápas v řadě juniorům nevyšel, s Hradcem prohráli 2:6

Date of publication Author Natálie Kopecká

Hradec Králové/Liberec - Junioři mají za sebou dvě venkovní prohry v řadě. Po páteční porážce v Pardubicích bohužel nestačili na hradeckého protivníka, který šelmy zdolal šesti góly. Z Hradce Králové si tak Liberečtí odváží prohru 2:6.

54. kolo, sobota 11. března 2023
6:2
(0:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Brožek (Novotný), 27. Táborský (Prášek, Matěj Beneš), 39. Brožek (Novotný), 40. Michal Beneš (Matěj Beneš, Havlíček), 47. Pajer, 56. Moravec (Prášek, Pajer) – 30. Jenčovský (Vološín, Koštoval), 59. Gajda (Kříž, Jenčovský). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Klouček, Dědek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 47:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

Mountfield HK

Kasal (Mrázek) – Bezpalec, Havlíček (C), Hrbek, Žaba, Táborský, Boukal – Michal Beneš (A), Brožek, Moravec, Leden, Novotný, Matěj Beneš (A), Pajer, Vencl, Prášek

Krátký (Hambálek) – Culek, Meisel, Koštoval, Hladík (A), D. Pérez, Ehrenberger, Duschka – Hois, Gajda, Jenčovský (C), Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, J. Pérez (A), Jansa, Hrabčák

Na úvodní branku zápasu se čekalo velmi dlouho, celá první perioda se obešla bez gólu, ve druhé třetině se však Hradečtí ujali vedení, když ve 27. minutě vstřelili rychle po sobě dva góly. Nejprve David Brožek bekhendem zasáhl Krátkého lapačku, která však byla za brankovou čárou. Jen pár vteřin poté zvýšil na 2:0 Šimon Táborský.

Na tyto dvě rychlé branky Mountfieldu zareagoval kapitán Bílých Tygrů Mikuláš Jenčovský, který využil přesilovku a z dorážky vsítil kotouč za domácího Kasala. Pak ale následovala hradecká kanonáda, během které Hradec nasázel Liberci čtyři góly.

Ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky zvýšil na 4:2 David Brožek následován Michalem Benešem. Ve 47. minutě se prosadil ranou pod břevno Lukáš Pajer. Necelých pět minut před koncem duelu si Hradečtí definitivně pojistili výhru, když do odkryté klece vsítil kotouč Petr Moravec.

V úplném závěru zápasu Tygři využili přesilovku zásluhou Petra Gajdy, ale na konečný výsledek utkání tato branka již neměla žádný vliv.

Vzhledem k postavení v tabulce před sebou mají junioři poslední dva zápasy sezóny, které odehrají příští pátek a sobotu na domácím ledě. Přijdete je podpořit?

Richard Lobo
„Splnilo to očekávání parametrů utkání dvou týmů, kterým o nic nejde. Byl to festival otevřených obran, kdy domácí dokázali využít svoje šance. My opět byli v zakončení mizerní jako už delší dobu. Domácí se dostali do šancí a vymetli všechno, my jsme byli v šancích podobných, ale možná i kvůli nějaké dece máme problém naše příležitosti proměňovat.“

Lukáš Král
„Chtěli jsme se tímto výkonem revanšovat za minulý nepovedený zápas s Boleslaví. Myslím si, že se nám to povedlo. Výkon od hráčů byl lepší, bojovnější. Už se tam objevovaly i základní atributy ledního hokeje jako rychlý pohyb a touha dosáhnout něčeho v zápase, což je úsměvné. Byl to fajn zápas, jsem rád, že jsme to zvládli a rozloučili se s domácím prostředím třemi body. Těšíme se na derby s Pardubicemi, které bychom chtěli zvládnout.“