Špatný vstup do druhé třetiny potopil juniory proti Třinci

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci 55. kola přivítali svěřenci Richarda Loba na svém ledě třinecké Oceláře. V omlazené sestavě dlouho oponovali Ocelářům, ale ani přes závěrečný tlak se jim vyrovnat nepovedlo. Tygry může mrzet především několik hrubek v průběhu druhé třetiny a nevyužitý tlak na konci té poslední. Junioři padli s Třincem 3:4.

55. kolo, pátek 17. března 2023
3:4
(1:0, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Pérez (Culek), 49. Janata (Culek, D. Pérez), 52. Fiala (Kříž) – 29. Hlávka (Šutý, Pánek), 36. Pánek (Moškoř), 39. Gerych (Cedzo), 42. Cedzo (Holinka, Gerych). Rozhodčí: Svobodová, Micka – Gregar, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Hambálek (Krátký) – Jakubec, Culek, Rybář, Meisel, Pérez D., Ehrenberger (A) – Fiala, Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez J. (A), Hois (C), Jansa, Hrabčák

HC Oceláři Třinec

Král (Klimek) – Kremnický, Pospíšil, Hrůzek (A), Buják, Kareš (C), Andrle, Volas – Ramik, Cedzo, Haas, Pánek, Šutý (A), Kozlík, Gerych, Hlávka, Šilar, Holinka, Jobánek, Moškoř

První perioda byla velmi skromná, co se týče gólových šancí. Třinečtí měli více ze hry v první desetiminutovce, ale na Hambálka hledali recept jen těžko. První vyloženou šanci zapsal po perfektní Hoisově přihrávce Kříž, který se nikým nehlídaný zjevil mezi kruhy. S jeho střelou si stihl poradit Král.

Vzápětí se na druhé straně musel opět blýsknout Hambálek, který likvidoval nebezpečnou střelu Hrůzka. Hned třicet sekund poté vyslal Culek do samostatného úniku Jaromíra Péreze, který zachoval chladnou hlavu a překonal Krále střelou pod vyrážečku.

Ve druhé dvacetiminutovce dohrávali Tygři přesilovky, kterou nakonec ale nezužitkovali. Pak se ale do dlouhotrvajícího tlaku dostali hosté, kteří poprvé udeřili ve 29. minutě, prosadil se Tadeáš Hlávka. Následně se po špatném vyhození puku dostal do šance Martin Pánek, který střelou bekhendem nedal Hambálkovi šanci. Do konce třetiny se ještě trefil třinecký Robin Gerych, jež potrestal špatné střídaní Tygrů.

Na začátku závěrečného dějství navýšil náskok Ocelářů Adam Cedzo. Junioři se však nevzdali a dokázal skóre zápasu ještě zkorigovat. Ve 49. minutě vypálil tvrdě od modré Culek a jeho ránu stihl cestou ještě tečovat Radek Janata, snižoval na 2:4. Trefu na 3:4 a naději pro Liberec vykřesal v 52. minutě svou dělovkou od modré Samuel Fiala.

Pět sekund před koncem ještě vyplaval Radek Janata před třineckým brankářem, překonat se mu ho však nepodařilo, a tak museli junioři zkousnout prohru 3:4.

„Dnes jsme postavili sestavu z hráčů, které máme přichystané na příští rok, protože jsme je chtěli vidět v zápase proti těžkému soupeři. Ve výsledku se povedlo se přesně to, co jsme chtěli a kluci odehráli fakt skvělý zápas. V druhé třetině jsme sice trošku zaspali, ale první a třetí třetina byly fantastické. Potrápili jsme favorita zápasu a musím tedy před kluky smeknout a pochválit je.“

René Mucha
„První třetina od nás byla taková nemastná neslaná. V té druhé jsme začali mít lepší pohyb a po právu jsme ten zápas otočili v náš prospěch. Trošku nás mrzí závěr, ve kterém jsme si nechali dát 2 góly. Dneškem jsme si ale splnili další cíl, a tím bylo uhrát top čtyřku. “