Juniorce skončila sezóna, poslední zápas ovládly Vítkovice

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Poslední zápas základní části ovládly favorizované Vítkovice, které přehrály Tygry 4:0. Pro Liberečany to bylo vzhledem k postavení v tabulce poslední utkání sezóny 2022/2023, ve které obsadili konečné dvanácté místo.

56. kolo, sobota 18. března 2023
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Slusarczyk (Kubík), 11. Macias (Fibigr, Kotásek), 33. Macias (Kotásek, Slusarczyk), 52. Slusarczyk (Kotásek, Fibigr). Rozhodčí: Micka, Bernat – Hradil, Juránek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 29:49. Průběh utkání: 0:4.

Krátký (Petříček) – Hladík, Duschka, Jakubec, Koštoval, Pérez D., Ehrenberger (A) – Jenčovský, Gajda, Janata, Kofroň, Vološín, Pérez J. (A), Hois (C), Fiala, Hrabčák

HC Vítkovice Ridera

Irgl (Vávra) – Puchala, Bystroň (A), Činčala, Fibigr, Chaloupka, Bialy, Smolka – Krejsa (C), Milata, Pavelec, Tobola, Macias, Přibyl, Glas, Kubík, Štiak, Slusarzcyk, Vehovský, Kotásek (A)

Do posledního zápasu základní části vstoupili lépe Vítkovičtí, kteří se v deváté minutě ujali vedení zásluhou Jakuba Slusarczyka, jenž překonal libereckého gólmana střelou nad rameno. Následně zvýšil na 2:0 Krzystof Tomasz Macias.

Richard Lobo o uplynulé sezóně
Povedlo se nám zapracovat řadu mladých hráčů, což dříve nebývalo. Měli jsme letos velmi mladý tým, který bude dle mého názoru připravený na další sezóny právě díky tomu, že jsou kluci ohraní z letošního roku.

Rovněž prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení nadvlády hostů. Ve třiatřicáté minutě přidal další bod na konto Ridery Krzystof Tomasz Macias, jenž skóroval již podruhé v tomto zápase. V závěru duelu hosté potvrdili svou nadvládu, když díky Jakubovi Slusarczykovi potřetí využili přesilovku.

Liberečtí tímto utkáním uzavřeli letošní sezónu, ve které obsadili konečné dvanácté místo.

Richard Lobo
„Poslední letošní prohra 0:4 jen potvrdila to, s čím jsme se trápili celou sezónu. Již v první třetině jsme měli šance, které jsme nevyužili. Zkrátka nedáváme góly.“

Pavel Trnka
„Základní část jsme chtěli ukončit vítězně, což se nám povedlo. Kvalita hokeje však odpovídala tomu, že Liberci již o nic nešlo. Osobně nemám zápasy tohoto typu rád, hrozně těžko se mi hodnotí. Každopádně klukům moc děkuji za výkony v základní částí a nyní se budeme soustředit na play-off. “