Berounská dvojčata sebrala Tygřicím šanci na první body

Date of publication Author Barbora Vimmerová

V neděli se Tygřice postavily k prvnímu ligovému utkání na ledě Lvic z Berouna. O vítězi souboje šelem rozhodly dvě klíčové hráčky Berouna se shodným příjmením na zádech. Sesterské duo Sandry a Alexandry Halounových, jež v minulosti působilo i v reprezentaci, se postaralo o deset z jedenácti branek a jasně tak určilo celý vývoj zápasu.

1. kolo, neděle 18. září 2022
11:4
(5:2, 3:2, 3:0)

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Pavel Karda, Matyáš Dyk, Jakub Pokorný. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 16. Střely na branku: 11:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 6:2, 6:4, 11:4.

Medvědi Beroun 1933

Smíšková - Macháčková, Sládková, Štěpánová L., Vacková - Halounová A., Zahálková, Halounová S. - Kratochvílová, Štěpánová K., Šeflová - Máchová, Genčevová, Bejčková - Topolská, Šlemarová.

Urbanová - Hornická, Steudtner, Štěrbová, Vimmerová - Šťástková, Breite, Žáková - Kavková, Kubová, Raselová - Skalská.

Liberečanky nastoupily do zápasu v Berouně v pouze jedenácti hráčkách bez několika stálých opor, jako obránkyně Koškové a Horákové či útočnic Svatošové a Forbelské. Domácí tým na tom ale byl početně ještě o jednu hráčku hůře. Celé utkání se neslo v duchu velice častých trestů pro hostující celek. Tygřice obdržely celkem osm dvouminutových trestů, zatímco domácí strávily v oslabení pouze osm minut za čtyři tresty.

Skóre zápasu otevřela již po 20 sekundách berounská hráčka s číslem sedm Lucie Štěpánová. Na ten dokázala po asistenci od Celine Breite hbitě odpovědět nejmladší hráčka Liberce Věra Šťástková, když překonala berounskou brankářku v čase 1:40. Tygřice se poté v krátkosti dokonce dostaly díky brance Natálie Žákové, jíž přihrávala obránkyně Štěrbová, do vedení. Následovně ale již začalo představení středočeských dvojčat Sandry a Alexandry Halounových, které nastřádaly dohromady neuvěřitelných deset branek v poměru 6:4 pro Sandru. Do konce prvního dějství bylo skóre 5:2 pro Lvice.

Sandra Halounová poté ve 26. minutě zvyšovala již na 6:2. Malá šance pro Tygřice na obrat se vyskytla po rychlých brankách Kateřiny Raselové, jež dorazila střelu Aleny Skalské, ve 28. a Anny Štěrbové ve 29. minutě. Severočeské manko bylo sníženo jen na rozdíl dvou gólů, díky výše zmíněným sestrám Halounovým se nedlouho poté však opět začalo navyšovat v neprospěch libereckých žen, když se dvakrát během tří minut za asistence své sestry trefila Sandra Halounová.

Po druhé přestávce bylo skóre již 8:4 pro Lvice, a tak po třech brankách v poslední periodě Alexandry Halounové, u nichž jí vždy asistovala její sestra, byl výsledek zápasu stanoven na 11:4 pro Berounčanky. Další zápas Liberečanky čeká již v úterý 28.9., kdy od 16:00 na domácím ledě změří síly s Děčínem.