Tygřice zvládly vyrovnanou bitvu s Děčínem

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Na svatého Václava si Tygřice na domácím ledě obstaraly proti Děčínu důvod k dvojité oslavě. Liberečanky porazily Medvědice 5:3 a zajistily si první tři body v sezóně do ligové tabulky. Po dvou gólech zaznamenaly Raselová s Hornickou, pátý pak přidala obránkyně Košková.

2. kolo, středa 28. září 2022
5:3
(2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Raselová (Šťástková), 12. Hornická (Šťástková, Raselová), 26.Hornická, 36. Raselová (Hornická), 53. Košková (Žáková) - 12. Forejtová (Rocheltová), 46. Hrdá, 55. Hrdá (Forejtová). Rozhodčí: Lubomír Johan, Aleš Touš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 5:2, 5:3.

Urbanová - Forbelská, Košková, Svatošová, Štěrbová - Šťástková, Hornická, Raselová - Kubová, Žáková, Skalská - Pyrchalová.

HC Děčín

Hejzáková - Aulická, Hnídková, Kroftová, Lejčíková - Albrechtová, Hueberová, Forejtová - Hrdá, Klabanová, Rocheltová - Vacková.

Tygřice vstoupily do druhého utkání sezony slibně, ačkoliv nastoupily v pouze jedenáctičlenné sestavě. V 10. minutě se nejprve trefila kapitánka Kateřina Raselová a o necelé dvě minuty později úspěšně zakončila i Karolína Hornická. Oběma přitom nahrávala nejmladší hráčka s tygrem na dresu Věra Šťástková. Na Svijanské aréně byl ale k vidění vyrovnaný hokej, celkově Liberec přestřílel Medvědice pouze o čtyři branky, a to 31:27. V čase 11:40 na 2:1 korigovala děčínská matadorka Dominika Forejtová.

Druhá perioda patřila Tygřicím, neboť se v ní opět skloňovala stejná jména střelkyň. Ve 26. minutě nejprve proměnila nařízené trestné střílení po podrážení od Hnídkové Karolína Hornická. A ve 36. minutě poté následně využila svou šanci také Kateřina Raselová, které nenahrával nikdo jiný než hráčka s číslem šest Hornická. Vítězství Tygřic se ještě pokoušela ve třetí části ohrozit Natálie Hrdá, která se trefila ve 46. minutě. Svou brankou v 53. minutě však vrátila klid na hokejky domácích obránkyně Karolína Košková, jíž zdárně asistovala Natálie Žákové. Ačkoliv se tak ještě Natálii Hrdé podařilo podruhé skórovat i v čase 54:25, výhru s konečným výsledkem 5:3 již Liberečankám Medvědice neuzmuly.

Liberecké ženy tak zaznamenaly vůbec prvotní vítězství v nové sezoně po úvodní prohře s Berounem a zapsaly ve sváteční den na své konto do tabulky 1. ligy žen první tři body.