Devítka přetlačila Hradec a definitivně si pojistila play-off!

Liberec - Tygří kategorie U15 má už šest kol před koncem nabité základní části jistotu, že se jí budou týkat vyřazovací boje. Definitivní potvrzení účasti v play-off si Liberečtí zajistili ve čtvrteční dohrávce 12. kola proti Hradci Králové. Výhra se nerodila snadno, první třetina se domácím herně nevydařila. To nejlepší si nicméně schovali na třetí dějství, ve kterém třemi brankami rozhodli.

12. kolo, čtvrtek 23. února 2023
4:2
(0:1, 1:0, 3:1)

24. Šejc (Sanejstr, Krajdl), 51. Pekr (Sanejstr), 55. Šejc (Tureček, Krajdl), 60. Krajdl (Vaněček) – 14. Klíma (Bulat, Koklar), 43. Studnický.

S. Charvát — M. Tureček, S. Sanejstr, J. Vaněček, M. Baksalary — J. Šafařovský, Š. Šmucr, T. Pekr, D. Krajdl, Š. Šejc, Š. Bělohorský, M. Mairich, D. Beneš, S. Hrabčák.

Mountfield HK

Š. Klapal (F. Růžička) — D. Pavlík, K. Studnický, R. Vencl, T. Šanc, W. Ficenec — T. Koklar, J. Šedivý, F. Brzák, T. Pavlík, F. Klíma, J. Vondruška, L. Hofman, V. Bulat

Vojtěch Fiala
„První třetina v našem podání byly hotové jarní prázdniny. Koukali jsme, kde co vypadne, ideálně bez velkého úsilí. Naštěstí bylo skóre jen 0:1 a přestávka nám pomohla. Od druhé třetiny už to byl souboj o play-off a slušný hokej. Stále máme šest hráčů ze základu mimo sestavu, tak věřím, že se nám o následující pauze marodka trošku vyprázdní. Na druhou stranu už se nám pěkně adaptovaly posily Tomáš Pekr a Martin Mairich. Těžký zápas navíc odehrál další hráč ročníku 2009 Dominik Beneš. Zajistili jsme si play-off, ve zbývajících šesti zápasech ale půjde stále o hodně, chceme si vybojovat co nejlepší výchozí pozici.“