Jediný gól rozhodl. Devítka podlehla Bruslařům fotbalovým výsledkem

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Kategorie U15 se vydala do Mladé Boleslavi k přímému souboji o první místo ve skupině. A důležitost zápasu byla na obou stranách znát, hrálo se hodně vyrovnaně a ze zabezpečených obran. Diváci ve ŠKO-ENERGO Aréně viděli pouze jeden gól, který domácí vstřelili symbolicky po tečované střele od modré čáry. Bílí Tygři i kvůli mnoha vyloučením nulu v kolonce vstřelených branek smazat nedokázali a rivalovi podlehli těsně 0:1.

21. kolo, sobota 11. února 2023

35. Hora (Nedorost, Matějka).

BK Mladá Boleslav

K. Příhoda (M. Sklenička) — M. Štěpánek, B. Stádník, J. Mokrý, V. Nedorost, Š. Postl, F. Kříž, V. Hora — S. Vasiak, D. Churáček, Š. Václavík, V. Flodrman, P. Hanyš, T. Novotný, P. Jareš, O. Hrouda, F. Matějka, O. Zhdanov.

S. Charvát — M. Baksalary, J. Šafařovský, S. Sanejstr, J. Vaněček, M. Tureček — Š. Šmucr, S. Hrabčák, T. Pekr, M. Kučera, S. Kříž, D. Choma, D. Krajdl, Š. Šejc, Š. Bělohorský.

Vojtěch Fiala.
„Soupeř ukázal, proč je v tabulce tam, kde je, a že jeho ambice nejsou o nic nižší než naše. Na obou stranách byla k vidění hra, kdy oba týmy vědí, o co se bojuje. Ze zdravé nervozity vzniklo hodně nepřesností. Abychom mohli pomýšlet na výhry v takových zápasech, musíme si víc zašpinit ruce, nečudlat kotouče po rozích hřiště, ale cpát je do prostoru, kde můžeme zápasy rozhodovat a soupeřově defenzivě to zkomplikovat. Je potřeba podstupovat nepříjemné souboje a chodit si pro odražené puky, v čemž byla Boleslav lepší. Na pováženou byla z naší strany přehlídka extrémně zbytečných vyloučení. Bránit tolik oslabení stojí moře sil, zvlášť, když kvůli zraněním a limitu mladých hráčů hrajeme v omezeném počtu. “

21. kolo, sobota 11. února 2023

35. Hora (Nedorost, Matějka).

BK Mladá Boleslav