Po třech výhrách prohra. Liberečanky nestačily na Pardubice

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec- Tygřice odehrály šesté kolo 1. ligy žen na ledě silných Pardubičanek. Utkání se jim ale bohužel nevyvedlo podle představ. Tesla lépe bruslila, utvářela si více šancí a Liberečanky tak i jasně přestřílela. Dva góly liberecké útočnice s německým původem Celine Breite oproti pěti pardubickým trefám nakonec tedy pouze stačily na konečný výsledek zápasu 5:2.

5. kolo, neděle 16. října 2022
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Sáblíková, 21. Dubová, 26. Kozáková, 31. Karlecová, 47. Sáblíková - 24. Breite, 53. Breite. Rozhodčí: Michal Schaffer, Roman Víšek, Zbyněk Louda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

HC TJ Tesla Centralplast Parbubice

Fajfrová - Chrastinová, Kovářová, Kozáková, Krejzlová, Rubínová, Suchánková, Topičová, Vlková - Holoubková, Dubová, Sáblíková - Rulfová, Karlecová, Kašparová - Hlavatá.

Urbanová - Forbelská, Košková, Koťátková, Steudtner, Štěrbová, Vimmerová - Breite, Žáková, Mazancová - Kavková, Kubová, Raselová - Pyrchalová, Voldřichová, Skalská.

Přestože Liberec nastoupil v Pardubicicích v téměř plné sestavě, již od začátku byly dominantnějšími na ledě Východočešky. Tesla rychle bruslila a Tygřice nebyly v útočném pásmu tak často jako jejich soupeřky. Celkově Pardubičanky přestřílely liberecké hráčky 38:18. Skóre zápasu otevřela na začátku osmé minuty zápasu Sáblíková. Další branky poté padaly až ve druhé periodě.

Hned po přestávce ve 21. minutě skórovala Dubová. Na 2:1 korigovala sice ve 24. minutě liberecká Celine Breite, po dvou rychlých gólech Kozákové ve 26. a Karlecové ve 31. minutě se však žádné snížení nekonalo. V poslední třetině se následně trefila za Pardubičanky znovu autorka první branky zápasu Sáblíková. Celine Breite po asistenci od Věry Šťástkové poté tak svou trefou v 53. minutě pouze upravila konečné skóre klání na 5:2. Z šestého kola 1. ligy žen si tak Tygřice z města perníku žádné body neodvezly.