U17 překlopila utkání v Hradci Králové ve svůj prospěch a zvítězila 4:1

Date of publication Author Jan Kordík

Hradec Králové/Liberec - Svěřenci Milana Plodka vyjeli na dohrávku 6. kola dorostenecké extraligy na území hradeckého Mountfieldu. Domácí tým šel sice do vedení bleskově rychlou brankou, nicméně Tygři dokázali překlopit vývoj utkání na svou stranu a zvítězit poměrem 4:1. V zápase zazářil čtyřbodovým příspěvkem Daniel Pekař, který zaznamenal dvě branky a dvě asistence!

nadst. 6, úterý 31. ledna 2023
1:4
(1:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Pavlík – 6. Špilka (Maxin, Pekař), 11. Pekař (Macháček), 17. Pekař (Špilka, Maxin), 25. Maxin (Špilka, Pekař). Rozhodčí: Barek – Kopecký, Figer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Mountfield HK

Petřík (Růžička) – Janeček, Burda, Forejtek, Černý, Vencl, Pánek – Vojtěch Aschenbrenner, Novotný, Pavlík, Jón (C), Hendrych, Vondruška, Vítek, Voděracký, Páleník.

Macourek (Pech) – Ehrenberger, Seidl, Macháček (C), Hrouda, Průšek (A), Jarabko, Pilíšek, Král – Maxin, Kratochvíl, Barna, Kučera, Špilka (A), Pekař, Bajer.

Hned v úvodní minutě šli do vedení domácí, za které se prosadil střelou na lapačku Dominik Pavlík - 1:0. Tygři se však rychle otřepali a po skvělém pasu Imricha Maxina zpoza klece vyrovnal Vasyl Špilka - 1:1. V 11. minutě bylo skóre již nakloněno na stranu Liberce, jelikož využil početní výhodu Daniel Pekař, jenž zamířil do protipohybu brankáře Petříka - 1:2. Zhruba o pět minut později se navíc radoval z další trefy Daniel Pekař, tentokrát pálící přesně do šibenice - 1:3.

Prostřední část byla zahájena bravurním zákrokem holí od Ferdinanda Macourka, který tak odmítnul do šance unikajícího Patrika Hendrycha. Pár desítek vteřin nato navíc šelmy odskočily již na rozdíl tří branek, a to po bravurně povedené bekhendové kličce Imricha Maxina zakončené zavěšením pod víko - 1:4. Zbytek druhé periody nabídl příležitosti ke změně stavu na obou stranách, avšak ani jedno z mužstev neposunulo gólový výčet dále.

V závěrečné dvacetiminutovce byli o něco aktivnější Hradečtí, jež zasypávali libereckého maskovaného muže nelehkými střeleckými pokusy. Obzvláště náročné byly především zákroky proti Adamu Novotnému a Tobiáši Vítkovi, liberecký maskovaný muž však jejich šance spolehlivě odmítnul! Ani závěrečná pěstní výměna mezi Burdou a Maxinem však na tříbodovém zisku a finálním stavu 4:1 pro Tygry nic nezměnila.

„Myslím, že jsme dostali gól v prvním střídání a trošku jsme si k tomu hned něco řekli. Poté jsme dali nějaké docela hezké góly. Prosadila se nám tedy jen první lajna, ale myslím si, že jsme do půlky utkání hráli to, co jsme chtěli. Poté jsme malinko polevili a Hradec měl nějaké šance, ale zaplaťpánbůh je nevyužil. Byl to celkem slušný zápas.“

Václav Pánek
„Pro nás to bylo těžké utkání, Liberec má ve svém týmu hráče, kteří jsou na tom výborně individuálně a myslím, že to po celý zápas prokazovali. Byli jistí na kotouči. My jsme měli problémy s přechodem do obranné fáze, kdy nás Liberec přehrával celý zápas jednou dlouhou přihrávkou a my jsme nebyli schopní na to reagovat. Nicméně ve třetí třetině se to trošku zlepšilo a začali jsme hrát trochu agresivněji, což Liberci nevonělo. Bohužel jsme ale nedokázali vstřelit branku a Liberec naprosto po zásluze zvítězil.“