Proti Třinci dorostenci ubojovali po nájezdech bod

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Série sedmi vítězství v řadě končí. Parta kolem kapitána Marka Macháčka dovedla zápas, ve kterém čelili silné střelecké převaze, až do samostatných nájezdů, kdy byli šťastnější Slezané.

nadst. 13, pátek 20. ledna 2023
2:3sn
(0:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Bajer (Průšek, Rozsíval), 38. Rozsíval (Průšek, Prokůpek) – 39. Kubiesa (Švančara, Mikula), 48. Weiss, rozh. náj. Kubiesa. Rozhodčí: Pastier – Toman, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

Macourek (Pech) – Pilíšek, Průšek (A), Seidl, Král, Hrouda, Macháček (C), Jarabko, Vaněček, Stromský – Kratochvíl, Kučera, Krajdl, Rozsíval, Prokůpek, Pekař, Bajer

HC Oceláři Třinec

Skácel (Heczko) – Mrtka, Byrtus, Čmiel (A), Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub – Mikula, Hrček, Granečný, Urbánek, Kubiesa, Švančara (A), Sajdok, Pohludka (C), Rybnikár, Weiss

V první půli úvodního dějství byl vidět vyrovnaný a opatrný hokej. Tempo hry však změnil Matěj Bajer, jenž se zorientoval po ráně Pavla Průška v brankovišti nejlépe a poslal Tygry do vedení — 1:0. Třinec se inkasovanou brankou ale nenechal rozhodit a naopak zvýšil své herní nasazení. Už za padesát vteřin musel Ferdinand Macourek tygřím skokem zabránit hrozícímu vyrovnání z hole Marka Čmiela. Třinečtí měli ještě několik šancí, liberecký fantom ale skvělými zákroky držel jednobrankový náskok.

Druhá dvacetiminutovka byla asi tou pro diváka nejzáživnější. Třinec několikrát dobýval libereckou klec, Macourek ale vždy dokázal přijít s důležitým zákrokem. Svůj tým podržel především ve chvíli, když úspěšně čelil hned dvěma trestným střílením! Jeho počínání dalo šelmám impulz ke vstřelení druhé branky, o kterou se z kontru postaral David Rozsíval. Slezané ale urychleně přišli s odpovědí, když se před naši branku vecpal Matěj Kubiesa, jenž elegantním blafákem dostal kotouč za čáru i navzdory hokejce ležícího Macourka — 2:1.

Na kontaktní branku Třince do třetí třetiny odpověděl náš tým zlepšením herního projevu. I brankář hostů svůj tým ale v důležité chvíli podržel a nedovolil Libereckým odskočit na rozdíl dvou branek. Z první velké šance svého týmu tak mohl vyrovnat Matěj Weiss, který využil hrubice libereckého obránce a zcela osamocen před Macourkem zavěsil pod víko. Od té chvíle měli více ze hry Slezané a zápas tak musel jít do prodloužení.

Hned v úvodu prodloužení si udělal Pavel Průšek výlet z hlubin svého pásma až před Skácela, třinecký brankář však nedovolil tak brzké rozhřešení. Liberec si ale za minutu svojí aktivitou vynutil přesilovku, v níž nebyl daleko od bonusového bodu. Nepřesnosti a skvěle chytající Skácel však poslali zápas do samostatných nájezdů.

V rozstřelu byli šťastnější Třinečtí. Zatímco Liberečtí úspěšného střelce nenašli, na straně druhé se trefili hned dva hráči. O výhře svého týmu rozhodl Matěj Kubiesa.

„Pro nás zlatý bod. Třinec byl dvě třetiny lepší, přebruslil nás a jen díky Ferdovi jsme měli příležitost uhrát něco víc. Ve třetí třetině jsme se sice herně zvedli, k nějakým velkým šancím to však nevedlo.“

Marek Malík
„Z naší strany se jednalo o velice povedené utkání. Hráli jsme dobře jak dopředu, tak dozadu. Je škoda, že jsme střeleckou převahu neproměnili ve více branek, ale takové jsou někdy dny. Gólman soupeře podal úžasný výkon, měli jsme to proti němu těžké. I tak jsou to ale pro nás cenné body na ledě tak kvalitního mužstva. “