Dorostenci díky obratu zdolali Porubu

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Liberečtí dorostenci se po necelých čtyřiadvaceti hodinách představili opět před domácím publikem. V sobotu odpoledne přivítali druhého slezského soupeře v tomto víkendu, tentokrát Porubu. Po skvěle odehrané třetí třetině, kdy Liberečtí dokonali obrat, uzmuli všechny tři body.

nadst. 14, sobota 21. ledna 2023
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 46. Průšek (Pekař, Macháček), 55. Kučera (Svoboda) – 34. Yevtiekhov (Skorokhod). Rozhodčí: Borecký – Kettner, Serbus. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Charvát (Macourek) – Plíšek, Průšek (A), Seidl, Král, Hrouda, Macháček (C), Jarabko, Vaněček, Stromský – Kratochvíl, Prokůpek, Kučera, Pekař, Svoboda, Bajer

HC RT Torax Poruba

Sobol S. (Láryš) – Stasjuk, Veselý, Pavlíček, Jeřábek (A), Bodnar, Dragon – Hansel (A), Vehovský, Koida, Indrst, Yevtiekhov, Skorokhod, Hlaváč, Korpas, Sobol P. (C), Zachariasz

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří si vytvořili hned několik zajímavých příležitostí, které měly bezesporu gólové parametry. Hlavním hrdinou první třetiny byl domácí brankář, který se mezi tři tyče dorosteneckého výběru postavil vůbec poprvé. Poruba z úvodního tlaku vytěžila i přesilovou hru, tu však nevyužila. Přibližně pět minut před sirénou Rodion Koida překonal Sebastiana Charváta, jenže rozhodčí branku neuznali, z důvodu zásahu vysokou holí. I liberecký dorostenecký výběr měl k dispozici početnetní výhodu, stejně jako Slezané ji nevyužil, proto se do druhé dvacetiminutovky vstupovalo za bezbrankového stavu.

I do prostřední dvacetiminutovky lépe vstoupili hosté, jenže po pár minutách se hra vyrovnala, a takové Severočeši si připravili pár zajímavých příležitostí ke skórování. Poruba si zahrála hned dvě početní převahy, ale byly velmi špatně odehrány, neboť paradoxně si v nich více šancí vytvořil domácí celek. Necelých sedm minut před druhou sirénou se poprvé měnil stav utkání, kdy Oleksii Yevtekhov si nabral puk na hůl, dovezl ho až před domácí svatyni a bekhendem přesně zamířil mezi betony Charváta - 0:1.

Do závěrečné třetiny si dorostenci ze severu Čech přenesli necelou přesilovou hru, z ní ale nic nevytěžili. Přesto zužitkovali svou herní převahu z druhé poloviny prostřední třetiny a v další dvacetiminutovce již dominovali. Ze svého koncentrovaného přístupu vytěžili nejprve branku Pavlem Průškem, který poslal tvrdou střelu na zadní tyč porubského brankáře Sobola, ten neměl nejmenší šanci na reakci. Následně přišel také obrat, konkrétně po necelých deseti minutách od prvního gólového momentu se o vítězný gól postaral Tomáš Kučera, jenž obdržel přihrávku zpoza branky, a poté se nemýlil těsně poblíž branky Slezanů.

„Trápíme se herně a s marodkou, takže sestava není úplně kompletní. Po druhé třetině jsme si k tomu něco řekli, kluci to pochopili a trochu se to zlepšilo. Dali jsme i šťastný gól, závěr jsme poté dobře uhráli. Děkuji (Charvimu) Sebastiánu Charvátovi, který předvedl skvělý výkon v premiéře. Musíme se zaměřit ale ještě trochu na hru, protože sice jsme první, ale chceme hrát trochu jinak.“

David Moravec
„Prohráli jsme gólem, který si náš gólman za rámeček nedá, je škoda, že si ho tam tak nějak srazil sám. Tyto zápasy v play off jsou už o jednom gólu nebo o drobné chybičce. My jsme nedokázali odskočit na 2:0. V závěru jsme měli ještě možnost přesilovky, kterou kluci sehráli velmi solidně, ale nedobře. “