Obdivuhodná série dorostu skončila na hokejkách Plzně

Date of publication Author Kryštof Havíř

Plzeň/Liberec — Všechno dobré jednou končí. Čtrnáct zápasů dlouhou šňůru bez jediné porážky v základní hrací době v nadstavbě extraligy dorostu přestřihla plzeňská Škodovka, když zvítězila 3:2. Gólem v čase 59:35 rozhodl David Slačík.

nadst. 15, čtvrtek 02. února 2023
3:2
((1:1, 1:1, 1:0))

Branky a nahrávky: 18. Klatovský (Matějka, Úbl), 24. Beran (Makovec), 60. Slačík (Matějka) – 15. Maxin (Macháček, Průšek), 21. Pekař (Seidl, Macháček). Rozhodčí: Vokoun – Charvát, Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Škoda Plzeň

Mařík (Pavlis) – Kocek, Prošek, Holubec, Černý, Skala (A), Mašek, Tolar – Matějka, Pittr (C), Makovec (A), Klatovský, Hofrajtr, Beran, Úbl, Slačík, Pavlák, Fehér

Macourek (Pech) – Pilíšek, Průšek (A), Seidl, Jarabko, Hrouda, Macháček (C), Král, Ehrenberger – Rozsíval, Špilka (A), Barna, Kratochvíl, Pekař, Kučera, Prokůpek, Maxin, Bajer

Ve velmi vyrovnané první periodě prolomily nerozhodný stav jako první šelmy. Imrich Maxin si počíhal za zády plzeňských obránců na precizní pas kapitána Marka Macháčka a střelou k pravé tyči proměnil samostatný únik. Domácí ale nestrpěli tygří náskok dlouho. Sebastián Pavlák sice ještě trefil pouze brankovou konstrukci, o minutu později byl už však úspěšnější Antonín Klatovský. Díky proměněným brejkům na obou stranách se tak šlo do kabin po dvaceti minutách za stavu 1:1.

Hned v úvodu prostřední části vrátil vedení Tygrům Daniel Pekař, jenž napodruhé z kruhu využil přesilovou hru. Plzeňští avšak opět dlouho s odpovědí nezaháleli, když se už po třech minutách od libereckého gólu trefil Matyáš Beran — 2:2. Škodovka byla poté aktivnější a nebýt skvělého Macourka a důsledné obranné práce hráčů v brankovišti mohli domácí už rovnou skóre otočit. I po čtyřiceti minutách byl tak stav utkání stále nerozhodný.

Předtím než se rozezněla gólová siréna oznamující vítězný gól, rozlehly se po plzeňském ledě v závěrečném dějství čtyři hvizdy signalizující vyloučení. Bohužel tři z nich mířily na Liberecké. A právě ten třetí pomohl ke krutému rozhřešení zápasu. V čase 59:35 prostřelil Macourka z pravého kruhu po pěkné kombinaci David Slačík a uštědřil tak svěřencům Milana Plodka první porážku v základní hrací době v nadstavbě.

„Byl to pro oči diváka nádherný zápas plný bruslení a soubojů. Oba týmy podaly dobré výkony, bohužel pro nás jsme si to prohráli zbytečnými vyloučeními a neefektivitou v koncovce.“

Dušan Andrašovský
„ Měli jsme špatnou první třetinu, od patnácté minuty se nicméně nás výkon zlepšil útočnou hrou a dobrým napadáním. Stále musíme praktikovat naší hru. To je hrát dobře u soupeře, napadat, udržet se na puku a někdy soupeře překvapit nebezpečnou střelou z rohu. Musíme být také nebezpečnější před hostující bránou. Dneska se nám povedlo využít početní výhodu a ta nakonec rozhodla zápas.“