Dorostenci se proti Energii herně trápili, podlehli jí 0:5

Date of publication Author Kryštof Havíř

Karlovy Vary/Liberec — Tygří kategorie U17 nepoznala porážku v základní hrací době neuvěřitelných 103 dní, na západě Čech se tak stalo ale rovnou dvakrát. Zatím co s Plzní to byl ještě vyrovnaný souboj, v lázeňském městě to byl jiný příběh. Náš tým se nedokázal proti energetikům ani jednou střelecky prosadit a padl tak poměrem 0:5.

nadst. 16, sobota 04. února 2023
5:0
((1:0, 2:0, 2:0))

Branky a nahrávky: 16. Wardas (Poizl, Cipko), 28. Galnor (Mähler, Pastor), 35. Záhejský (Zeman, Mähler), 47. Čihař (Váňa), 60. Váňa (Čihař). Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Baxa. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 74. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 5:0.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Oršulák) – Cipko, Pelikán, Postl (A), Mähler (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Váňa, Wardas, Záhejský, Pastor, Slavík, Zeman

Macourek (Pech) – Jarabko, Seidl, Stromský, Hrouda, Pilíšek, Král (C), Ehrenberger – Barna, Pekař (A), Kratochvíl, Rozsíval, Kučera, Prokůpek, Maxin, Bajer

Úvod zápasu se tradičně nesl v duchu opatrnosti, hru pořádně nerozproudila ani brzká početní výhoda Libereckých za špatné karlovarské střídání. Nakonec ale přece jenom branka v prvních dvaceti minutách padla, bohužel na špatné straně. Ze slotu po pěkné nahrávce karlovarského Poizla přesně mířil Viktor Wardas, jenž tak poslal svůj tým do jednobrankového vedení — 1:0.

V prostřední části zápasu už bylo k vidění více šancí. První z nich, pohledná kombinace trojlístku karlovarských útočníků, skončila po dělovce zakončujícího Jakuba Galnora za zády Ferdinanda Macourka. Šelmy sice měly k dispozici v této třetině tři přesilové hry, paradoxně si jimi ale spíše uškodily. Při té druhé potrestal lehkovážnost v defenzívě Vít Záhejský, momentální lídr kanadského bodování nadstavby extraligy dorostu, a rázem to bylo 3:0 pro domácí.

Do závěrečného dějství šel náš tým s odhodláním se zápasem něco udělat. Jeho snahy ale přišly čtyři minuty před koncem vniveč, když Vojtěch Váňa vymíchal Macourka, aby následně poslal puk na úplně volného Vojtěcha Čihaře. To ale pořád nebylo vše. Na závěrečných 5:0 navýšil se čtrnácti vteřinami na časomíře předtím asistující Vojtěch Váňa.

Tygři tak poprvé musí v nadstavbě extraligy skousnout dvě porážky v řadě. V tabulce jsou ale stále na první příčce s náskokem pěti bodů na druhý Třinec.