Několikrát sedmnáctka sahala po vyrovnání, nakonec však Pardubicím podlehla

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Dorostenecká kategorie po reprezentační přestávce vyzvala pardubické Dynamo, ani ve třetím utkání v únoru však nebodovala. Dva rychlé góly soupeře v prvních pěti minutách určily ráz zápasu. Tygři sice srdnatě bojovali, smazat dvougólové manko se jim však nepovedlo a padli 2:3.

nadst. 17, pátek 17. února 2023
2:3
(1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Rozsíval (Pekař), 46. Špilka (Průšek, Rozsíval) – 2. D. Kučera (Šmerda, Vápeník), 6. Bartoň (Kaštánek), 33. D. Kučera (Lempach, Tuláček). Rozhodčí:Vyštejn – Toman, Serbus. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Macourek (Pech) – Král, Hrouda, Pilíšek, Stromský, Macháček (C), Průšek (A), Jarabko, Ehrenberger – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Rozsíval, Kučera, Kratochvíl, Barna, Bajer, Maxin

HC Dynamo Pardubice

Tuláček (Antoš) – Vápeník, Kaštánek (C), Šmerda, Křečan – Kantor, Krčál, Lempach, Pražan, Pilař (A), Andruščenko, Bartoň, Kučera (A)

První třetina patřila jednoznačně Pardubicím. Ty ovládaly hru a za jejich snahy byly patřičně odměněné. Už po minutě šly do vedení, když po střele Šmerdy využil zmatku před libereckou brankou Dominik Kučera a osamocený kotouč dostrkal do branky. Za čtyři minuty se podobná situace opakovala, jen tentokrát stál na jejím konci Šimon Bartoň. Náš tým se ale z počátečního šoku postupně vzpamatoval a za pět minut bylo sníženo. Po minele pardubického gólmana předložil Daniel Pekař touš Davidu Rozsívalovi, který to už měl jednoduché.

Hra se ve druhé části klání uklidnila a Tygři pokračovali v tempu nastoleném v závěru prvního dějství. Přesto to ale nakonec bylo Dynamo, jež se radovalo. Z rychlého kontru vzešla střela, kterou za Macourka dorazil dvougólový Dominik Kučera — 1:3. Znovu tak náš tým ztrácel dvě branky.

Do poslední dvacetiminutovky šelmy vlítly. Pálily skoro ze všech alespoň obstojných pozic pro střelu a už po pěti minutách sklidili kýžené ovoce. Pavel Průšek s Vasylem Špilkou si při přečíslení tři na dva prohodili kotouč a druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil pod víko Tuláčkovy branky. Náš tým sice bušil do urputně bránících se Pardubic, ani při hře v šesti v závěru jsme se však vyrovnání nedočkali.

„V první řadě musím poblahopřát soupeři. Bojovali, nezvládli jsme je pořádně dostat pod tlak. Dělali nám problémy. Věci jako tlak do brány, osobní souboje, agresivita v zakončení nám prostě v zápase chyběly. “

Vojtěch Faltys
„Jeli jsme sem s dvanácti hráči do pole, věděli jsme, že to bude náročné po fyzické stránce. Hráli jsme ale to, co jsme hráli v předchozích třech utkáních, které jsme vyhráli. Jsme teď na vítězné vlně a to se nám velmi zamlouvá. Hnalo nás to celých šedesát minut dopředu.“