Dva rychlé góly soupeře rozhodly o prohře dorostu proti Slavii

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygří sedmnáctka nenavázala na vítězství nad Spartou a před druhým celkem z hlavního města musel sklonit hlavu. Sešívaní rozsekli zápas dvěma slepenými góly v první periodě a ani následné snížení z hole Vasyla Špilky tygří obrat nezapočalo.

nadst. 20, sobota 25. února 2023
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Špilka (Pekař, Rozsíval) – 13. Filip (Hlavička, Ciolek), 14. Havlíček (Lorenz), 37. Tittl (Grebeníček), 43. Matějovský. Rozhodčí: Zavřel – Maštalíř, Teršíp. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Macourek (Pech) – Král, Ehrenberger, Macháček (C), Stromský, Průšek (A), Jarabko, Hrouda, Seidl – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Rozsíval, Kučera, Kratochvíl, Barna, Bajer, Maxin

HC Slavia Praha

Bašta (Poletín) – Lorenz, Pšenička, Ciolek, Kubánek (A), Skyba, Labuzík, Marek – Kucharčík, Hlavička, Chludil (C), Tittl, Poletín (A), Matějovský, Filip, Němeček, Grebeníček, Havlíček

Prvních deset minut první třetiny byly šelmy více na puku a ohrožovaly s ním na svých holích slávistickou obranu. Sešívaní ale hrozili rychlými kontry, které byly předznamenáním toho, co se bude dít. Ve třinácté minutě se po rychlém obratu ve hře a následném přečíslení přesně trefil Nikolas Filip, o třiadvacet vteřin poté zvyšoval už na 2:0 Jakub Havlíček a Liberečtí se ocitli v nezáviděníhodné pozici.

Tygři se na druhou třetinu z ledové sprchy ale oklepali a hned v jednadvacáté minutě skórovali. Kotouč se po akci elitní liberecké formace válel na brankové čáře, odkud dílo dokonal Vasyl Špilka. Otěže hry ale postupně přebrali zase slávisté a při signalizované výhodě díky svižnému přechodu modré končil už třetí puk v liberecké síti. Tentokrát zásluhou Filipa Tittla.

Do třetí třetiny tak náš tým znovu ztrácel dvě branky. A následně bylo hůř. Ve třiačtyřicáté minutě se před Macourka natlačil Artur Matějovský a i napříč následnému pádu se nakonec pryž doklouzala do liberecké kasy. Liberečtí hráči se snažili i nadále, přes zhustěný předbrankový prostor se jim ale těžko prokousávalo. Slavia si už utkání pohlídala a mohla se radovat ze zisku tří bodů.

„Gratulace Slavii, celý zápas byla lepším týmem. My jsme neplnili věci, na které jsme chtěli z minulých utkání navázat. Nic se ale neděje, máme před sebou ještě dva zápasy a už jistou dobrou pozici do play-off.“

Ladislav Slížek
„Od nás to byl výkon, který si představujeme do play-off. Z naší strany to bylo odpracované a ubojované. Věděli jsme, že Liberec není lehkým soupeřem. Byl to jediný soupeř, kterého jsme neporazili a chtěli jsme si tak před vyřazovacími boji zvednout sebevědomí.“