Dorostenci vezou ze Zlína tři body! Po dlouhé pauze se prosadil Šťástka

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Zlín/Liberec - V rámci 21. kola se svěřenci Milana Plodka představili na ledě zlínských Beranů. V něm dorostenci získali tři body za výhru 4:0 a zbývá jim odehrát poslední utkání skupiny o pořadí v play-off. První nulu v dorostu si navíc připsal Daniel Pech.

nadst. 21, pátek 03. března 2023
0:4
(0:2, 0:1, 0:1 )

Branky a nahrávky: 13. Šťástka (Prokůpek), 19. Šťástka (Maxin, Prokůpek), 39. Barna (Plíšek, Kučera), 46. Macháček (Špilka, Šťástka). Rozhodčí: Schenel – Mikšík, Hendrych. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:4.

PSG Berani Zlín

Uherek (Blažek) – Schmied, Lukaštík (A), Uřičář, Řezníček, Mikel, Kotala – Heš (A), Plšek, Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Kos, Vaculík, Klimek (C), Nesrsta

Pech (Macourek) – Stromský, Král, Plíšek, Macháček (C), Průšek, Jarabko, Seidl – Barna, Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Rozsíval, Kučera, Maxin

Do úvodní periody vlétli dorostenci znamenitě. Hned ve druhé minutě vybojovali početní výhodu, kterou ale nakonec nedokázali zužitkovat. Skóre se poprvé hnulo ve 13. minutě, když se po šikovné asistenci Tomáš Prokůpka, prosadil Marek Šťástka. V závěru třetiny přidal ještě jednu trefu, a to po přihrávce od Imricha Maxina.

Ve druhé třetině Tygři především výborně bránili. Nerozhodila je ani přesilovka, kterou s přehledem ubránili. V závěru dvacetiminutovky poslal Liberecké do tří gólového vedení Danny Barna, který zužitkoval nahrávku od Vojtěcha Plíška.

Závěrečné dějství už mnoho pohledných akcí nenabídlo. Za zmínku určitě stojí tři výborně odbráněná oslabení a finální trefa na konečných 4:0, kterou zařídil Marek Macháček, po výborné souhře s Pavlem Průškem a Markem Šťástkou. Ten tak zaznamenal tři body v zápase, do kterého naskočil po dvou a půl měsíční pauze, zužovala ho nemoc.

Dorostenci si tak připisují další důležité tři body, které doplnil bezchybným výkonem Daniel Pech. Ten si připsal první nulu v dorostu a my mu tímto gratulujeme.

Milan Plodek
„Dnešní zápas rozhodly dva góly, které jsme dali v první třetině. Soupeře se nám dařilo dobře bránit a nepouštět ho k ničemu. Chtěl bych pogratulovat Danielu Pechovi k první vychytané nule v dorostu. “