Dorost porazil Vítkovice a ovládl základní část!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Vítkovice/Liberec - V závěrečném kole zavítal liberecký dorost na led Vítkovic. Utkání nabídlo velmi vyrovnanou a napínavou podívanou, kterou nakonec v třetí třetině na svou stranu zvrátili Tygři, čímž si definitivně zajistili první místo po základní části dorostenecké extraligy. V osmifinále play-off se tak utkají s Olomoucí.

nadst. 22, sobota 04. března 2023

Branky a nahrávky: 26. Hanák (Nazad, Muroň) – 10. Špilka (Pekař), 42. Maxin (Prokůpěk, Jarabko), 59. Rozsíval. Rozhodčí: D. Tomeček – P. Rychlý, M. Gančarčík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 94. Střely na branku: 26:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Vítkovice Ridera

Vilém (Vávra) – Čuba, Zvejška, M. Fojtík, Kisza, Man (C), Vítězslav Glos – Nazad, Sedlák, Fasner, Hanák, Saxa, Žídek (A), Muroň, V. Fojtík, Hofman, Lerch, Matějka

Pech (Macourek) – Stromský, Král, Pilíšek, Macháček (C), Průšek (A), Jarabko, Seidl – Maxin, Barna, Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Rozsíval, Kučera

Utkání se už od začátku neslo v rychlém tempu, k vidění byly nadějné šance na obou stranách. Tu první si vypracoval Daniel Pekař, z dobré pozice ovšem vítkovického Lukáše Viléma nepřekonal. Zanedlouho už se ale Tygři mohli radovat. V nepřehledné skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval Vasyl Špilka, který otevřel skóre utkání.

Odpověď domácích přišla v 26. minutě. Michael Nazad posunul kotouč na Matyáše Hanáka, jenž z levé strany poslal kotouč přímo pod břevno. Ve zbylém průběhu druhé třetiny už žádný gól nepadl, do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

To se ale změnilo hned na začátku závěrečného dějství. Na konci přesilovkové kombinace Liberce stál Imrich Maxin, který poslal Tygry znovu do vedení. Domácí se drali za vyrovnáním, v cestě jim ovšem stál skvěle chytající Daniel Pech. V závěru to zkusili i v šesti, risk jim však nevyšel. Pojistku do prázdné branky přidal krátce před koncem David Rozsíval.

Milan Plodek
„Hrál se velmi svižný hokej na obě strany. Jsme rádi, že v poslední době dostáváme minimum gólů a vepředu se dokážeme prosadit. Hlavní část soutěže nás ovšem teprve čeká!“

nadst. 22, sobota 04. března 2023

HC Vítkovice Ridera