Po vysoké domácí výhře zapisují dorostenci první bod v osmifinálové sérii

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Dorostenci zpod Ještědu vstoupili do letošních bojů play-off jakožto nejlepší celek základní části. Po vyrovnané první třetině se předpokládalo dramatické střetnutí, ale díky několika dvougólovým střelcům bere Liberec nakonec úvodní bod série, který v případě nedělního vítězství na ledě Olomouce může přetavit v postup.

1. osmifinále, pátek 10. března 2023
11:1
(1:0, 4:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 9. Špilka (Pekař), 26. Špilka (Pekař), 34. Prokůpek, 36. Kučera (Bajer, Pekař), 39. Stromský (Špilka, Rozsíval), 43. Barna (Kučera, Seidl.), 45. Pilíšek (Seidl), 52. Stromský (Hrouda, Barna), 54. Maxina (Prokůpek, Král), 58. Barna (Bajer, Stromský), 59. Špilka (Průšek, Rozsíval) – 27. Polzer (Galvas). Rozhodčí: Šmika, Ovsík – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 36:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 11:1.

Macourek (Pech) – Král, Hrouda, Pilíšek, Stromský, Macháček (C), Průšek (A), Jarabko, Seidl – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Rozsíval, Kučera, Barna, Bajer, Maxin

HC Olomouc

Žbánek (Čerbák) – Galvas, Černý, Kalman, Polzer, Bohatý (C), Přidal – Koryčanský, Sekanina, Pastrnek, Drábek, Bartok, Brym, Vymětal, Němec, Šulgan (A), Bošek, Navrátil

Úvod zápasu byl vyrovnaný, obě mužstva vstoupila na led vcelku opatrně. Poté otěže zápasu do svých rukou převzal dorostenecký výběr zpod Ještědu a díky střelecké aktivitě vytěžil úvodní branku. Po pravé straně se totiž prosmýknul Daniel Pekař, jenž před branku předložil Vasylu Špilkovi a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Druhá třetina patřila jednoznačně svěřencům Milana Plodka, kteří si vypracovali spoustu zajímavých příležitostí. Skóre tohoto dějství otevřel opět Vasyl Špilka, jenž se dostal k odraženému kotouči po střele z pravého kruhu. Prakticky následně z buly přišlo snížení Hanáků, o nějž se dobrým postavením před brankou postaral Martin Polzer. Další gól měl na triku po nepřesné rozehrávce hostů Tomáš Prokůpek, který se prosadil dokonce v prodloužení a prolomil, tak smůlu v zakončení, jež ho provázela touto periodou. Další zkrat přišel o necelé dvě minuty později, kdy kotouč po nepřesné rozehrávce se dostal k Libereckým a přihrávku na zadní tyči si našel Tomáš Kučera a do prázdné klece se nemýlil. V závěru přišla další smolná situace pro Moru, neboť střelu Davida Rozsívala hostující brankář neudržel ve své výstroji, ta vyplavala těsně před brankovou čáru, kde již měl jednoduchou úlohu Vít Stromský – 5:1.

Závěrečné dějství bylo již gólovou hitparádou libereckých střelců, kterou odstartoval Danny Barna, když si najel na střed útočného pásma a prostřelil Žbánka. Identickou ránu obstaral o pár minut později Vojtěch Pilíšek. Poté se podruhé v zápase radoval také Vít Stromský, jenž využil špatného zákroku gólmana a zakončil na 7:1. Imrich Maxin zvýšil přesilovkovým gólem na 8:1. V úplném závěru zápasu si Severočeši připsali ještě další dvě branky, nejprve protiútok dva na jednoho přesně zakončil Danny Barna, a poté hattrickem zápas uzavřel střelou z mezikruží Vasyl Špilka.

Milan Plodek
„Ze začátku to bylo těžké, protože se nám nepodařilo proměnit nějaké šance. Soupeř dobře bruslil, pak se to zlomilo ve druhé třetině, ve chvíli, kdy jsme dali gól v oslabení na 3:1. Třetí třetina už se více méně dohrávala, ale nechtěl bych to nějak přeceňovat. Soupeře jsme do šancí nepouštěli. Zatím můžeme být spokojení, ale důležité je to potvrdit v neděli.“

Mojmír Trličík
„Drželi jsme se alespoň část zápasu než nám došly síly. Výsledek i hra poté byla zcela jednoznačná. Výkon odpovídal našemu tréninkovému režimu během týdne, v němž jsme trénovali ve čtyřech a někteří hráči se připojili až k odjezdu. Věříme, že kluci poznali hokej na té nejvyšší úrovni, protože jsme nastoupili proti prvnímu celku tabulky a statečně bojovali. “