Těžká bitva na olomouckém ledě dorostencům otevřela brány čtvrtfinále

Date of publication Author Jakub Špaček

Olomouc/Liberec - Severočeši jeli na led Olomouce s vědomím, že v případě vítězství si zajistí postup do čtvrtfinále. Po náročné bitvě se díky dvěma přesným trefám Daniela Pekaře dorostenci vrací do Liberce s výsledkem 4:1, jakožto účastník letošního čtvrtfinále.

2. osmifinále, neděle 12. března 2023
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Bošek (Galvas) – 4. Pekař (Špilka, Průšek), 25. Pekař (Průšek, Špilka), 26. Maxin (Šťástka, Jarabko), 55. Rozsíval (Pekař, Špilka). Rozhodčí: Hranoš, Rapák – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:3, 1:4.

HC Olomouc

Macourek (Pech) – Král, Hrouda, Pilíšek, Stromský, Macháček (C), Průšek (A), Jarabko, Seidl – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Rozsíval, Kučera, Barna, Bajer, Maxin

Čerbák (Žbánek) – Kalman, Polzer, Galvas, Bohatý (C), Vrána, Přidal, Černý – Bartok, K. Drábek, Neoral, Bošek, Koryčanský, Sekanina, Pastrnek, D. Drábek, Navrátil, Němec

Do druhého utkání osmifinálové série vstoupili lépe dorostenci zpod Ještědu, kteří ze své prvotní aktivity vytěžili gól. Špilka předložil Danielu Pekařovi na pravý kruh, jenž se do olomoucké klece nemýlil a poslal své barvy do vedení. V dalším průběhu první dvacetiminutovky se hra vyrovnala, ale v některých pasážích si také Hanáci vytvořili zajímavé situace Galvasem, které však nevyužili.

Druhé dějství si podmanilo mužstvo Milana Plodka, které se díky dalším dvěma brankám posunulo blíž k branám čtvrtfinále. O první gól druhé třetiny se po krásně vykombinované akci postaral již druhým zápisem v tomto utkání Daniel Pekař. Přesně o minutu a půl později se do gólových statistik zapsal také Imrich Maxin, který střelou do horního růžku poslal svůj celek do trojnásobného trháku.

Start do závěrečné třetiny vyšel lépe Moře, neboť Lukáš Bošek se dostal do úniku v početní nevýhodě a dostal kohouty zpět do hry. Domácí se snažili snížit, i přesto, že Liberec měl své šance a jednu ze svých příležitostí na rozdíl od Mory využil, a to konkrétně David Rozsíval, jenž si našel přihrávku na zadní tyči a zakončil za již bezmocného olomouckého brankáře – 1:4.