Tygřice v německém Jonsdorfu jasně porazily Děčín

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - 19. kolo 1. ligy žen odehrály ženské týmy Liberce a Děčína netradičně v německém Jonsdorfu a Tygřicím se zápas velmi povedl. Liberečanky porazily Medvědice i díky dvěma gólům hráčky jonsdorfského původu Celine Breite 5:0 a ukořistily tak důležité tři body do ligové tabulky, kde stále bojují o třetí příčku.

14. kolo, neděle 19. února 2023
5:0
(2:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Raselová, 20. Breite, 24. Hornická, 27. Vimmerová, 39. Breite. Rozhodčí: Luboš Čamra, Lukáš Damašek, Jakub Vaněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 5:16. Průběh utkání: 5:0.

Urbanová (31. Sisrová) - Horáková, Steudtner, Štěrbová, Žáková - Breite, Hornická, Mazancová - Raselová, Šťástková, Kubová - Urbánková, Vimmerová, Pyrchalová - Korečková.

HC Děčín

Hejzáková - Aulická, Albrechtová, Hnídková, Gebauer, Kroftová, Pohl - Schrollová, Hueberová Zavadilová - Forejtová, Klabanová, Vacková- Kohlmistrová, Rocheltová, Timoftejov.

Za liberecký tým žen nastupují pravidelně i dvě německé hráčky Marie Steudtner a Celine Breite, jež obě původně hrávaly v nižší 2. lize žen za Black Panther Girls Jonsdorf. V rámci 19. kola 1. ligy žen proto Tygřice odehrály i na jejich počest své domácí utkání proti Děčínu, za nějž také nastoupily dvě hráčky jonsdorfského původu Frieda Pohl a Antonia Gebauer, právě na zimním stadionu v Jonsdorfu a velmi se jim tam dařilo.

Skóre utkání otevřela v čase 9:24 po nahrávce od německé útočnice Celine Breite liberecká kapitánka Kateřina Raselová. V závěru první periody si pak tyto dvě hráčky pouze vyměnily role a za asistence od Raselové skórovala před nadšeným “domácím” publikem Celine Breite. Liberečanky tak odcházely do šatny po první části s dvoubrankovým náskokem.

Ani ve druhé třetině se nic neměnilo. Tygřice dobře bruslily, vytvářely si mnoho šancí a nenechaly nic náhodě. V čase 23:14 všem ujela a s přehledem překonala děčínskou brankářku Karolína Hornická. V pořadí čtvrtou branku Liberečanek poté zaznamenala Barbora Vimmerová, jež nahodila puk na bránu tak šťastně, že propadl za záda gólmanky Hejzákové. Poslední trefu hráček z města pod Ještědem poté nepřidal v 39. minutě nikdo jiný než Celine Breite, jíž opět asistovala Kateřina Raselová.

V poslední části se poté již ani na jedné straně nikdo neprosadil, zato však bylo uděleno několik trestů. Liberečanky strávily v oslabení ve čtyřech celkem osm minut ze třetí třetiny, zatímco celek Děčínu obdržel pouze jeden dvouminutový trest. I tak se však nakonec Tygřicím podařilo udržet čisté konto a zvítězily za skvělé divácké podpory místních fanoušků v Jonsdorfu jasně 5:0.