Dorost obrat proti Spartě nedokonal, v prodloužení padl 4:5

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Svěřenci Milana Plodka museli po značnou část prvního čtvrtfinále dotahovat gólové manko, díky Adamu Královi a jeho trefě v čase 58:20 dokázali přece jen srovnat. V následném prodloužení však o tom, kdo bude brát v sérii první bod, rozhodl ve prospěch Sparty útočník David Hrubý.

1. čtvrtfinále, pátek 17. března 2023
4:5
(1:3, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Špilka (Průšek), 40. Pekař (Maxin), 41. Šťástka (Macháček), 59. Král (Prokůpek) – 7. Hrubý (Netušil, Marton), 9. Poláček (Hašek, Nestrašil), 19. Netušil (Malínek), 32. Netušil (Nestrašil), 68. Hrubý (Netušil). Rozhodčí: Dyršmíd, Žižka – Beneš, Janíček. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.

Macourek (Pech) – A. Král, Hrouda, Pilíšek, Stromský, Macháček (C), Průšek (A), Jarabko, Seidl – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Rozsíval, Kučera, Barna, Bajer, Maxin.

Kogler (Tvrzník) – Janský, Mack, Hašek, Cichoň, Marton (A), Malínek – Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Nestrašill, Marek.

Tygři vstoupili do utkání aktivně a drali se do střeleckých pokusů, jako první šli ale do vedení v v 8. minutě sparťané. David Hrubý dostal v přesilovce pět na tři přesný křižný pas od Františka Netušila na pravý kruh a bez obtíží trefil odkrytou libereckou klec - 0:1. Vzápětí se Sparta mohla radovat znovu, jelikož tečoval nahození od Jakuba Haška kapitán hostů Petr Poláček - 0:2.

Liberecké poté na dostřel jedné trefy dostal Vasyl Špilka, který ve 12. minutě v početní výhodě zamířil přesně pod lapačku gólmana Koglera. Ještě do konce první části ale dvoubrankový náskok Pražanům vrátil po individuální akci František Netušil - 1:3.

Druhou část zahájili sparťané s přesilovkou přenesenou z první periody, nicméně šelmy svého soupeře do ničeho většího nepustily. Další změna skóre přišla po přehoupnutí zápasu do jeho druhé půle, když se prosadil podruhé v duelu František Netušil - 1:4. Liberec dokázal odpovědět až v samotném závěru prostřední dvacetiminutovky, a to po ráně pod víko od Daniela Pekaře - 2:4.

Severočechům se nicméně podařilo další snížení ihned po začátku třetí třetiny, kdy byl důrazný na brankovišti Marek Šťástka - 3:4. Kontaktní trefa polila náš tým živou vodou a gólman hostů měl ve svém působišti plné betony práce. Vytoužené srovnání přece jen přišlo, a to z hole Adama Krále v čase 58:20, jenž poslal klání za stavu 4:4 do prodloužení.

V něm mohlo být hned několikrát rozhodnuto ve prospěch Tygrů. Nejblíže rozdílovému gólu byl především Daniel Pekař, jehož pokus skončil na spojnici sparťanské klece! Nakonec ale spadla finální branka utkání v 68. minutě do sítě Liberce, kdy získal první bod v sérii pro Spartu David Hrubý - 4:5.

„Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Škoda, že když už jsme srovnali ze stavu 1:4 a vypracovali si tolik šancí v prodloužení, tak jsme potom i nerozhodli a rozdílový gól dala Sparta. Trochu mě možná mrzí, že jsme nehráli víc týmově. Věřím, že si to kluci do dalšího utkání přeberou v hlavách a vyhrajeme.“