Tygřice vítězstvím nad Kobrou zaznamenaly čtvrtou výhru v řadě

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Na třetí zápas v sezoně s HC Kobra Ženy se liberecké Tygřice v rámci 18. kola 1. ligy žen vypravily do Prahy. Ačkoliv v obou již odehraných vzájemných utkáních zvítězily Tygřice hladce rozdílem minimálně deseti branek, tentokrát Pražačky statečně dlouho vzdorovaly a dokázaly vstřelit i dvě branky. Liberečanky nakonec zvítězily 2:4. Hattrickem se v zápase blýskla Hornická a jednou se trefila Vimmerová.

16. kolo, sobota 11. března 2023
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Hornická, 35. Hornická, 52. Vimmerová, 60. Hornická - 22. Machatková, 55. Jurčíková. Rozhodčí: Roman Král, Jiří Volkán, Jiří Půlpán. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 16. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: .

HC Kobra Praha B

Soukupová - Broďáková, Jandová, Machatková, Tesařová - Václavíková, Prošková, Čermáková - Šatrová, Jurčíková, Hrivňáková - Kocourková, Řezníčková, Cvrkalová.

Sisrová - Forbelská, Steudtner, Svatošová, Žáková - Raselová, Hornická, Ježková - Skalská, Vimmerová, Adamcová - Pyrchalová, Řezková, Korečková.

Do utkání proti poslednímu týmu tabulky nominoval liberecký trenér Karel Hornický také několik nových hráček, pro které šlo o vůbec první zápas v ženské hokejové soutěži vůbec. Několik stabilních opor kádru naopak do klání vůbec nenastoupilo, což bylo na ledě znát, nakonec se ale Tygřicím i přesto povedlo zvítězit. Dobrý rozjezd do utkání zařídila Liberci gólem po asistenci od Kateřiny Raselové v 7. minutě Karolína Hornická

Liberečanky si vytvářely vícero šancí, zejména pak první lajna, zatímco Kobra libereckou golmanku Elišku Sisrovou v bráně příliš neohrožovala. Překvapení proto nastalo na začátku druhé třetiny, když se Ivaně Machatkové povedlo vyrovnat na 1:1. Tygřice se snažily získat vedení zpět, uspěla však až Karolína Hornická se svým fantastickým gólem v oslabení ve 35. minutě, kdy Liberec dostal trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hornická jednoduše všem ujela a ačkoliv byla při blafáku na brankářku Soukupovou faulována, puk dokázala úspěšně dostat za její záda.

V 52. minutě se po asistenci od Hornické podařilo zvýšit náskok na 1:3 pro Liberečanky Barboře Vimmerové. V 55. minutě sice ještě pak vykřesala brankou na 2:3 naději pro Kobru Veronika Jurčíková, dorovnat stav se však již pražskému celku nepodařilo. O definitivní výhře Liberce rozhodla pak svým již třetím gólem v zápase Karolína Hornická, jež zaznamenala v klání neskutečné čtyři body a dovedla Tygřice již k čtvrté výhře v řadě.