Dorost odvracel mečbol Sparty marně. Sezóna pro něj končí

Praha/Liberec - Za stavu 1:2 na zápasy čekal svěřence Milana Plodka čtvrtý duel čtvrtfinálové série, který museli bezpodmínečně vyhrát. Po přestřelce v první třetině se poté dlouho čekalo na rozhodující trefu, která bohužel padla do liberecké sítě. Do semifinále tak postupuje Sparta.

4. čtvrtfinále, středa 22. března 2023
4:3
(3:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hlinka (Netušil), 13. Marek (Cichoň, Bolocan), 20. Hrubý (Hlinka), 46. Hašek – 4. Špilka, 13. Šťástka (Prokůpek), 18. Jarabko (Prokůpek, Bajer). Rozhodčí: Glanc, Hacaperka - Kotlík, Motl. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

M. Kogler (T. Tvrzník) — A. Marton, R. Cichoň, J. Hašek, J. Janský — A. Marek, F. Topol, D. Novotný, R. Žemlička, F. Netušil, T. Hlinka, P. Poláček, D. Hrubý, M. Bolocan

F. Macourek (21. D. Pech) — L. Ehrenberger, J. Seidl, D. Hrouda, J. Jarabko, P. Průšek, M. Macháček, V. Pilíšek, V. Stromský, A. Král — M. Kratochvíl, D. Rozsíval, M. Šťástka, D. Pekař, V. Špilka, T. Prokůpek, D. Barna, M. Bajer

Liberečtí dorostenci se z gólu radovali už ve 4. minutě, kdy zaváhání v domácí rozehrávce se štěstím potrestal Vasyl Špilka. O chvíli později ale po rychlém brejku vyrovnal Tomáš Hlinka a vzápětí poslal Spartu do vedení Alex Marek.

Uběhlo však pouhých 38 vteřin a bylo to 2:2! Tomáš Prokůpek při přečíslení tři na dva vyzval k zakončení Marka Šťástku a ten prostřelil pražského gólmana. Tygři se stále ještě v úvodním dějství veselili i potřetí, když skryté nahození Jana Jarabka propadlo až za brankovou čáru. Divokou první třetinu ovšem zakončil přesnou trefou David Hrubý, jenž čtyři vteřiny před sirénou srovnal na 3:3.

Od druhé periody se do liberecké brány postavil Daniel Pech. Přestřelku z úvodních dvaceti minut vystřídalo dlouhé čekání na další gól, které až ve 46. minutě utnul Jakub Hašek. Domácí hráč totiž získal ve středním pásmu puk, najel si do střelecké pozice a jeden z libereckých hráčů si jeho ránu nešťastně srazil do vlastní klece.

Naši dorostenci tak v emotivním závěru museli vrhnout všechny síly do útoku, jenže na další vyrovnání a vrácení série pod Ještěd už nedosáhli. Jejich pouť letošní sezónou tak končí ve čtvrtfinále.

„Bylo to jako v předchozích zápasech. Utkání se točilo kolem našich šancí a výkonu sparťanského gólmana. Samozřejmě soupeři gratuluji, tahle série ale byla hlavně o nás a našem důrazu a touze postoupit.“