Juniorka nezvládla náročnou bitvu se Spartou. S úřadujícím mistrem padla 1:3

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygři se prezentovali dobrým herním projevem, srazili je však proměněné přesilové hry sparťanů, kterými si vybudovali dvoubrankový náskok. Mikuláš Jenčovský sice v závěru druhé třetiny vstřelil kontaktní gól, vyrovnání se však šelmy nedočkaly a tak po inkasování do prázdné branky v samotném závěru padly 1:3.

10. kolo, sobota 23. září 2023

Branky a nahrávky: 39:16 Jenčovský (Plos, Macháček; 5/5) – 18:47 Červenka (Tůma, Daníček; 5/4), 32:04 Krupička (Tůma, Bareš; 5/4), 59:55 Bareš (David, Samson; 5/4). Rozhodčí: Svobodová, Pastier – Dědek, Jurak. Diváci: 93. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Hambálek – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Král, Koštoval – Rozsíval, Lachkovič, Hrabčák, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Kofroň, Janata, Plos, Jansa, Jenčovský, Gajda.

HC Sparta Praha

Volevecký – Tůma, David, Samson, Červenka, Bartoň, Culek – Novák, Hamršmíd, Odehnal, Daníček, Poláček, Krupička, Pavlák, Bareš, Žmola.

Liberečtí vstoupili do utkání lépe a v prvních deseti minutách si vybojovali dvě přesilové hry. Ani jednu však neproměnili. První větší šance přišla trochu paradoxně vzhledem k okolnostem při hře pět na pět, když se David Rozsíval protlačil až před sparťanskou bránu, odkud posunul na Jenčovského. Libereckému kapitánovi ale přihrávku vůbec nesedla a nemohl tak zakončit z první.

Už to vypadalo, že úvodní dvacetiminutovka skončí nerozhodně, ale v tu chvíli uděřili hosté. Ti dokázali to, co náš tým ne a proměnili hned svou první početní výhodu. Tůma vystřelil od modré a přes početnou clonu před Hambálkem puk několikrát změnil trajektorii. Jakub Červinka byl posledním v rudé, kdo se touše dotkl.

Sparta pokračovala ve své smrtící efektivitě na přesilovkách a svou třetí rovněž proměnila. Jan Krupička si narazil s Tůmou, aby následně zavěsil za Hambálka — 0:2. Oslabení můžou ale ke gólu do správné sítě i trochu pomoci. To ukázal kapitán Mikuláš Jenčovský, jenž se z trestné lavice zapojil do libereckého útoku a svižnou ranou propasíroval kotouč za Voloveckého a vdechl tak Tygrům naději — 1:2.

Do závěrečné periody vtrhl náš tým jako uragán a nastolil vysoké herní tempo. K vyrovnání to ale bohužel nevedlo. V závěru ještě šelmy zkoušely své štěstí při hře bez brankáře, to ale k ničemu dobrému nevedlo. Naopak na konečných 1:3 upravil Adam Bareš.

Valdemar Jiruš
„Herní projev nebyl špatný, ale my nedáváme góly. To je problém, se kterým se potýkáme poslední zápasy. Kvůli tomu my prohráváme ta utkání. Soupeř naopak využil dvě přesilovky a dal branku do prázdné. Zato my jsme ty šance, které jsme si vytvořili nevyužili. K tomu jsme navíc neměli k dispozici tolik přesilovek, abychom zápas otočili. Neprožíváme dobrý vstup do druhé fáze základní části, ale nic to neznamená. My budeme tvrdě trénovat a makat, abychom se dostali zpět na vítěznou vlnu a já věřím, že to bude brzy.“

Tomáš Netík
„V sezoně se nám zatím moc nedaří, takže každý zápas je pro nás nesmírně důležitý, i pro psychiku kluků. Navíc se nechceme v tabulce nacházet tam, kde se momentálně nacházíme. Jsem proto rád, že jsme takový zápas zvládli. Bylo to hodně ubojované a my se od toho teď musíme odrazit dál a prezentovat se tak i v budoucích duelech.“

10. kolo, sobota 23. září 2023

HC Sparta Praha