Junioři si spravili chuť po prohře v Českých Budějovicích. Spartu doma přehráli 5:2

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Po nevydařeném utkání proti Českým Budějovicím si tygří juniorka napravila reputaci, když porazila pražskou Spartu 5:2. Radek Janata a Jaromír Pérez skórovali hned dvakrát, třetím libereckým střelcem byl Adam Král.

24. kolo, sobota 18. listopadu 2023
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18:46 Pérez Lisa (Král, Handl; 5/5), 19:22 Janata (Dvořák, Pekař; 5/5), 35:07 Král (Pérez Lisa, Galvas; 5/4), 52:50 Pérez Lisa (Pekař; 5/5), 59:42 Janata (Pekař, Pérez Lisa; 5/5) – 23:07 Fábry (Hrabík, David; 5/4), 52:26 Hrabík (Daníček, Žmola; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Kajínek, Hnát. Diváci: 101. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Schnattinger – Koštoval, Král, Průšek, Dvořák, Ehrenberger, Meisel, Galvas – Janata, Pekař, Pérez Lisa, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Handl, Kofroň, Křížek, Vološín, Hois.

Vedral (20. Kalista) – Culek, Höll, Bartoň, Samson, Tůma, David – Odehnal, Hrabík, Žmola, Bareš, Pavlák, Krupička, Fábry, Poláček, Daníček, Hamršmíd, Holeček, Novák.

Na úvodní gól zápasu se čekalo velmi dlouho, takřka až do úvodního dějství. Necelé dvě minuty před zazněním sirény označující konec třetiny, skóroval Jaromír Pérez, což bylo pro Tygry velkou vzpruhou, a tak jen pár vteřin na to přidali další branku. Jejím autorem byl tentokrát Radek Janata, jemuž asistoval Jakub Dvořák.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení využitých přesilovek. Nejprve početní výhodu ve 24. minutě využili hosté, když přes zmatek, který před libereckou brankou panoval, dostal kotouč do sítě Andrej Fábry. Následně zvýšil na 3:1 střelou z levého kruhu Adam Král.

Do poslední části zápasu vlétly oba týmy naplno a od první chvíle stupňovaly nátlak. Ten v 53. minutě proměnil v gólovou situaci pražský Ondřej Hrabík, jemuž asistoval Marek Daníček. Na tuto branku Tygři však velmi rychle zareagovali a zvýšili na 4:2. Kotouč, který se ocitl u nohy sparťanského brankáře, bezproblémově vsítil díky zaváhání gólmana do brány Jaromír Pérez.

Tygři využili základní hrací dobu do poslední vteřiny, o čemž svědčí poslední branka zápasu, která padla jen osmnáct sekund před koncem. Jejím autorem byl opět Radek Janata.

Valdemar Jiruš
„V této fázi soutěže se hraje o každý bod. Utkání se Spartou bylo velice vyrovnané, proto jsme rádi, že bereme tři body. O vítězi se rozhodlo až v samotném závěru a výhra po dvou porážkách nás moc těší.“

„Liberec začal lépe než my. V první třetině jsme byli ustrašení, a tak jsme úvodní dvacetiminutovku prohráli 0:2. Liberec bere vítězství zaslouženě.“