Souboj o první místo pro Tygry! Junioři si v důležitém utkání poradili s Mladou Boleslaví

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Povedená první dvacetiminutovka byla polovinou úspěchu pro utkání s hokejisty z města automobilů. Ve druhé třetině dobře šelmy zareagovaly na kontaktní branku soupeře a gólem na 3:1 duel zlomily na svoji stranu.

26. kolo, sobota 25. listopadu 2023
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 03:02 Jenčovský (Král, Plos; 5/5), 17:35 Handl (Plos; 5/4), 35:22 Dvořák (Janata, Pekař; 5/5) – 22:19 Hruška (Teplý; 5/5). Rozhodčí: Micka, Trnka – Maňák, Motl. Diváci: 139. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Schnattinger – Koštoval, Král, Meisel, Průšek, Dvořák, Galvas, Ehrenberger – Kofroň, Lachkovič, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Handl, Křížek, Vološín, Hois, Pekař.

BK Mladá Boleslav

Forst – Vlasák, Hrouda, Němec, Moravec, Sypecký, Kubíček – Polák, Strnad, Vojáček, Šachl, Teplý, Šindelář, Vítek, Zvagulis, Hruška, Hurt, Gardoň, Malínek, Kučera.

Tygři měli dobrý vstup do utkání a už ve čtvrté minutě šli do vedení. Adam Král od vlastní modré profrčel středním pásmem až do předbrankového prostoru, odkud natrefil tyč. Poblíž však stál Mikuláš Jenčovský, který rozdělanou práci dokonal. Tři minuty před první přestávkou pak pumelicí zkompletoval libereckou přesilovkovou kombinaci Radim Handl — 2:0.

Po přestávce Mladá Boleslav sešlápla plyn a na chvíli obrátila obraz hry. Ze své snahy nakonec vytěžila kontaktní branku na 1:2. Michal Teplý zavezl díky svým šikovným rukoum kotouč do brankoviště, odkud byl připraven pohotovým šťochnutím do touše zasáhnout Jakub Hruška. Liberec však poté opět převzal herní iniciativu a dvanáct minut po gólu Středočechů skóroval z nad levého kruhu přesným laserem Jakub Dvořák, jenž tak vrátil šelmám dvoubrankové vedení.

V závěrečné dvacetiminutovce pak už Tygři soupeře pořádně k ničemu nepustili. Hru si pohlídali i napříč jedné velké šanci Gardoně, která se však s úspěchem nepotkala. Po šedesáti minutách na výsledkové tabuli svítil stav 3:1 ku prospěchu domácího týmu, který se tak osamostatnil na čele tabulky.

Valdemar Jiruš
„Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Uvědomovali jsme si důležitost utkání, protože se hrálo o elitní čtyřku a tím postup do nadstavby a samozřejmě i o první místo ve skupině. Povedla se nám první třetina, kde jsme hráli velice slušně, ve druhém dějství jsme měli trošku špatnou pasáž, kde jsme dostali lacinou branku, když jsme neuhráli opěrný bod. V závěrečné dvacetiminutovce jsme už ale utkání opět kontrolovali a zaslouženě jsme si došli pro tři body. Do kabiny patří velké díky.“

Marek Melenovský
„Nemůžu hodnotit moc kladně, protože se prohrálo. U nás to bylo o neproměněných šancích. Bohužel jsme za stavu 1:2 nevyužili pasáže, kdy jsme se mohli dostat zpět do zápasu a pak přišly dvě chyby v obranném pásmu, po kterých soupeř odskočil na 1:3. Tím se utkání zlomilo. “