Desátá výhra v řadě! Devítka se s kalendářním rokem rozloučila úspěšným derby

Liberec - Fantastická série naší deváté třídy pokračuje. V posledním duelu roku 2023 ji neukončil ani rival z Mladé Boleslavi, který Bílé Tygry přivítal na domácím ledě. Vyrovnané derby dospělo po dramatickém průběhu až do prodloužení, ve kterém o druhém bodu pro Liberec rozhodl zakončující Matěj Kučera.

23. kolo, sobota 16. prosince 2023
3:4p
(0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22:17 Hartman (Vrbata; 5/5), 44:46 Šimáček (Mansfeld, Pletka; 5/5), 49:27 Hartman (Pejša, Komžík; 5/5) – 33:32 Filo (Fadrhonc; 5/5), 38:02 Šejc (Kubín, Kučera; 5/5), 55:00 Cerman (Pacovský, Čančík; 5/5), 61:30 Kučera (Šejc; 3/3). Rozhodčí: Janda – Hák, Macel. Diváci: 98. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Martínek – Kůstka, Vlček, Michálek, Komžík, Macháček, Piskač, Svoboda, Vtelenský – Bydžovský, Mansfeld, Vovsík, Hartman, Vrbata, Pejša, Šimáček, Junek, Pletka.

Průšek – Fadrhonc, Pacovský, Srnský, Novák – Kučera, Šejc, Volavka, Filo, Beneš, Cerman, Čančík, Kubín, Hloušek.

Vojtěch Fiala
„Vyrovnaný zápas. Nám se herně povedla hlavně první třetina, Boleslav se od druhé vrátila do utkání a skóre se přelévalo o jednu branku. Jsme rádi, že jsme si v prodloužení sáhli pro druhý bod a vyhráli tak i poslední zápas v kalendářním roce.“