Dorostenci padli na ledě rivala z Mladé Boleslavi

Date of publication Author Jakub Špaček

Mladá Boleslav/Liberec - V 6. kole dorostenecké extraligy zajížděli liberečtí na led rivala z Mladé Boleslav. První dvě dvacetiminutovky byly vyrovnané, ale v závěrečném dějství přišli čtyři branky do sítě Charváta.

6. kolo, sobota 23. září 2023
4:0
(0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 41:47 Kurka (Hanyš, Beran; 5/5), 54:31 Kurka (Hanyš, Beran; 5/5), 58:42 Doležel (Kristek, Matějka; 5/5), 59:33 Kurka (Beran, Hanyš; 5/5). Rozhodčí: Zedníková – Boček, Zahradníček. Diváci: 83. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 41:12. Průběh utkání: 4:0.

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Kovář, Hora, Doležel, Čermák, Šilhavý, Macháček – Maxin, Churáček, Vasiak, Matějka, Kurka, Hanyš, Beran, Kristek, Hájek, Zhdanov.

Charvát – Seidl, Fiala, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Zeman, Stromský – Kratochvíl, Šťástka, Kučera, Choma, Pekr, Krajdl, Bajer.

V úvodní dvacetiminutovce měli domácí Středočeši dvě příležitosti ze samostatných úniků, ale oba pokusy pokryl liberecký brankář Charvát. Také hosté si vybojovali šanci, když boleslavští zachybovali v rozehrávce, ale naši dorostenci se neprosadili.

Prostřední dějství patřilo severočeským dorostencům, které však několikrát vychytal domácí brankář skvělými zákroky. Také liberecký gólman Charvát, ale podržel naše dorostence při dalším nebezpečném samostatném úniku. Rovněž po čtyřiceti minutách hry na světelné tabuli svítí dvě nuly.

Do závěrečné třetiny vstoupila lépe Boleslav, jenž se ujala vedení, když Adam Kurka využil přihrávku před poloodkrytou branku. Poté přišla další složitá situace, kterou musel řešit Charvát a podržel naše barvy. Vojtěch Beran se pět minut před třetí sirénou nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal Středočechy do dvougólového trháku. V úplném závěru celého zápasu padly do liberecké sítě ještě dva slepené góly. Nejprve Matěj Doležal rozvlnil šibenici Charvátovy klece, a poté se v tváří tvář postavil Adam Kurka hostujícímu brankáři a zaznamenal druhý gól v utkání.

„„Dnes to bylo parádní, mně se to líbilo, kluci hráli dobře vlastně 50 minut. Myslím si, že zápas se rozhodl za nás ve druhé třetině, kdy jsme měli spoustu vyložených šancí, které Boleslav měla také, ale my jsme jeli sami na branku, a to jsme nevyužili. Nastoupili jsme do třetí třetiny, tam nás Boleslav přetlačila. Říkám, 50 minut dobrých a pak tu koncovku už jsme nezvládli.““

Martin Škaloud
„„Myslím, že bylo k vidění velmi kvalitní utkání s obrovským nasazením obou dvou týmu. Myslím si, že jsme i zaslouženě ten zápas zvládli a dotáhli do vítězného konce. I když tam byly pasáže, v kterých byl Liberec nebezpečný, zejména za stavu 0:0, v těch situacích nás podržel dnes velmi dobře chytající Marek Sklenička.““