Cenná venkovní výhra s nulou vzadu! Dorost porazil Litvínov 2:0

Date of publication Author Jan Kordík

Litvínov/Liberec - Na výjezd ke svému krušnohorskému soupeři jeli svěřenci Milana Plodka v zádech s domácí výhrou 5:1 nad Kladnem. V Litvínově se ale hrálo dlouho bez změny stavu a první gólová radost přišla až ve 27. minutě po teči Tygra Dominika Krajdla. Tříbodovou výhru šelem poté potvrdil trefou na 2:0 v závěru třetí části Matěj Bajer.

12. kolo, sobota 14. října 2023
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Krajdl (Seidl, Šejc), 57. Bajer (Choma, D. Hrouda). Rozhodčí: Čamra – Bertlík, Hák. Diváci: 90. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 25:16. Průběh utkání: 0:2.

HC VERVA Litvínov

Trejbal – Břenda, Žák, Uhlík, Honzík, Bozseník, Babka – Cvikl, Petružálek, Dostál, Peroutka, Koky, Trefný, Sedláček, Kurnat, Bednařík.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Hrouda, Seidl – Bajer, Šejc, Krajdl, Pekr, Choma, Šťástka, Kinter, Kratochvíl, Grebeníček.

Po bezbrankové a na šance obecně skromné úvodní třetině došlo k první změně skóre až ve 27. minutě. Jakub Seidl nahodil kotouč od modré čáry a šikovná teč Dominika Krajdla před litvínovským brankářem vyslala Tygry do vedení - 0:1.

Do třetí části vstoupili o něco lépe Liberečtí. Ti se snažili o navýšení svého náskoku, avšak ani Šimon Šejc, ani Jakub Vaněček nebyli úspěšní. V 54. minutě přišla zřejmě největší šance domácích, kdy se utkali tváří v tvář Jan Trefný a Sebastian Charvát, gólman šelem ale svůj tým podržel.

Co se našim dorostencům nepovedlo na počátku závěrečné dvacetiminutovky, to jim vyšlo v jejím závěru. Na brankovišti byl totiž značně důrazný a také pozorný Matěj Bajer a dosoukáním puku za brankovou čáru určil konečný stav zápasu - 0:2.