Tygřice berou první tři body po výhře nad Karlovými Vary

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Na svatého Václava se Liberečanky představily na domácím ledě proti silným Karlovým Varům. Do utkání vstoupily Tygřice znamenitě a hned v první třetině je poslala do vedení Anna Štěrbová. I druhá perioda se nesla v tygřím duchu a hned ve 22. minutě se prosadila Kateřina Raselová - 2:0. Obecenstvo Svijanské Arény pak určitě ocenilo velkou aktivitu Tygřic, které po 40 minutách hry vedly už 4:0 po gólech Kateřiny Raselové a Elišky Rocheltové. Začátek třetí dvacetiminutovky s sebou přinesl gól na 5:0, který zařídila domácí kapitánka Kateřina Raselová, jež dokonala hattrick. Dračice v závěrečné třetině zvýšily aktivitu a odměnou jim za to byl snížení. V rozmezí necelých tří minut dokázala hattrick vsítit Barbara Prágrová a zápas byl rázem otevřenější. Klid libereckým barvám přinesla v 52. minutě Věra Horáková, která vrátila Tygřicím tří gólové vedení. Karlovy Vary ještě stihly snížit po gólu Kristýny Hasalové, ale zápas na svoji stranu převrátit nedokázaly. Liberečanky si tak po domácím výhře 6:4 připisují první body do tabulky 1. ligy žen!

4. kolo, čtvrtek 28. září 2023
6:4
(1:0, 3:0, 2:4 )

Branky a nahrávky: 10. Štěrbová (Raselová), 22. Raselová (Horáková), 28. Raselová, 36. Rocheltová, 42. Raselová, 52. Horáková (Raselová) – 48. Prágrová (Hasalová), 49. Prágrová, 50. Prágrová (Hasalová), 59. Hasalová. Rozhodčí: Dalibor Janda, Luboš Čamra. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3, 6:4.

A. Urbanová (K. Vaníčková) — A. Štěrbová, V. Horáková — A. Kubová, K. Stárková, K. Raselová, L. Urbánková, E. Rocheltová, N. Žáková, M. Ježková, K. Adamcová.