Speciální lomnické derby rozhodly až nájezdy. V nich byli šťastnější Boleslavští

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Lomnice nad Popelkou/Liberec – Letošní druhé speciální utkání sehráli Liberečtí na ledě Lomnice nad Popelkou. Šelmy zde sice nevstoupily do zápasu ideálně, i tak se ale nakonec radovaly z vedení, které po první třetině navýšily až na 3:0. Bruslařům se ale během následujících 40 minut hry podařilo srovnat stav skóre a duel tak dospěl, po bezbrankovém pětiminutovém prodloužení, do nájezdů. V nich bonusový bod uzmul soupeř.

26. kolo, pondělí 26. února 2024
3:4sn
(3:0, 0:1, 0:2 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 03:23 Hois (Pekař, Pilíšek; 5/5), 05:35 Handl (Janata, Jenčovský; 5/5), 16:24 Král (Prokůpek, P. Průšek; 5/5) – 24:35 Šindelář (Sypecký, Vlasák; 5/5), 55:58 Půček (Moravec; 5/5), 59:37 Vlasák (Hruška, Půček; 5/5), rozh. náj. Vlasák. Rozhodčí: Barek, Bernat – Hradil, Juránek. Diváci: 313. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 3:0, 3:3.

Hambálek – J. Ehrenberger (A), Macháček, P. Průšek, A. Král, Meisel, Pilíšek, Jarabko – Jenčovský (C), Janata, Handl – Pekař, J. Pérez, Liška – S. Jansa, Křížek, Hois (A) – Prokůpek, Kofroň, Vološín.

BK Mladá Boleslav

Forst – Hrouda, Sypecký, A. Vlasák, Ri. Kubíček, Křivánek, J. Průšek, Š. Němec, T. Moravec (A) – M. Vojáček, Teplý, Šindelář – Šachl, Hruška (A), Zvagulis – Kristek, Maxin, Kučera – Půček, Hurt.

I přes pomalejší vstup se vedení v utkání ujali Bílí Tygři. Nahození Vojtěcha Pilíška vyrazil brankář Forst pouze do prostoru, kde stál připravený Vojtěch Hois, jenž doklepl hrací předmět do branky soupeře. A hned o pár chvil později bylo na liberecké střídačce ještě veseleji. Svižně letící kotouč se odrazil od betonů boleslavského gólmana přímo do oblasti slotu. Sem si šikovně sjížděl Radim Handl, který ránou z první nedal soupeři nárok na zákrok.

Ani to však nebylo z první dvacetiminutovky vše. Těsně před jejím vypršením totiž dostal parádně nabito Adam Král a ten se dělovkou z jedničky přesně trefil do protipohybu boleslavského brankáře. Prostřední část začali Bruslaři opět velmi aktivně, za což byli tentokrát odměněni. O snížení se v čase 24:35 postaral hostující David Šindelář. Šelmy mohly svůj náskok v rámci druhé třetiny ještě navýšit, proti však byl hostující Forst, jenž si poradil i se svižnou střelou Pekaře v závěru druhé periody.

Svěřenci Valdemara Jiruše sáhli v závěrečném dějství po poctivé defenzivní práci a hrozili spíše z brejkových situací. Mladoboleslavským se i tak podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, a to v čase 55:58. Střela Jana Půčka od modré čáry se za pomoci brankové konstrukce odrazila až do vnitřku klece Vojtěcha Hambálka. Sázka na defenzívu se nakonec neosvědčila, neboť 30 sekund před závěrečnou sirénou poslal zápas do prodloužení Adam Vlasák.

Nakonec ani pětiminutové nastavení lomnické klání nerozseklo, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. Ten nabídl pořádné drama až do celkové deváté série, kterou svým blafákem na vzdálenější tyč rozhodl boleslavský Adam Vlasák.

Valdemar Jiruš
„Duel se mi nehodnotí lehce. Celé utkání jsme ve vedení, máme šanci jej ještě navýšit a zápas v klidu dohrát, ale místo toho jsme lehkovážní, nezodpovědní a vlastní hloupostí vrátíme soupeře zpět do hry. Pro nás je to hodně zdvižený prst před blížícím se předkolem. Děkujeme Lomnici a jejím fanouškům za dnešní podporu.“

Petr Haken
„Ze začátku jsme nehráli to, co jsem si před utkáním řekli. Soupeř byl rychlejší a jednoduše nás dostával pod tlak. Zaslouženě tak po první třetině vedl 3:0. Jsme rádi, že hráči na nepovedený vstup dobře zareagovali a ukázali, že umí otočit i takhle nepříznivý stav. Samostatné nájezdy už jsou vždycky i o troše štěstí. Mrzí nás ale zbytečná vyloučení, která nám berou spoustu sil. Ještě bych rád zmínil, že jsem byl moc potěšen dnešním prostředím. Přece jen je fajn, když se juniorská extraliga ukáže i v jiných městech a jsem rád, že se přišli podívat lidi. My podobně jako Liberec jednou za čas vyrazíme do netradičního prostředí, třeba teď nedávno jsme hráli v Jičíně, což pomáhá propagaci té soutěže.“