Drama se šťastným koncem. Osmička přestřílela Říčany

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Jako na horské dráze – tak by se dal charakterizovat vývoj skóre v utkání tygří osmé třídy proti Říčanům. Na první gól se čekalo až do 29. minuty, načež se otevřela stavidla a po dvou třetinách platilo skóre 3:3, ačkoliv Liberečtí vedli už o dvě branky. Hosté navíc zkraje třetí části skóre otočili. Poslední slovo ale přece jenom měli Severočeši. V čase 58:32 vstřelil rozhodující branku Bartovič.

9. kolo, neděle 04. února 2024
5:4
(0:0, 3:3, 2:1)

29. Matějček (Hladík, Křeček), 31. Kocourek (Šmucr, Bartovič), 36. Matějček (Švajda), 54. Hladík, 59. Bartovič – 32. Dvořák (Vyskočil), 37. Dvořák, 40. Novotný, 46. Dvořák (Kapoun).

Kyznar – Švajda, Lochman, Rozsíval, Němec – Matějček, Hladík, Bartovič, Kocourek, Vasilyeu, Křeček, Šmucr.

HC Merkur Říčany

Svoboda – Dvořáková, Holub, J. Dvořák, Třešňák, Skoumal – Kolbl, P. Dvořák, Janota, Vyskočil, Kapoun, Rosenbaumová, Zaal, Novotný.

Ctibor Jech ml.
„Výhra nad silným soupeřem, jsme za to rádi. Po velmi dobrém vstupu a výkonu v první půlce zápasu, kdy to bylo perfektní, přišlo uspokojení a přestali jsme plnit herní plán, předržovali jsme kotouče. Dostali jsme Říčany na koně a hosté otočili skóre poté, co jsme nevyužili pětiminutovou přesilovku. Padla na nás trošku deka, avšak dokázali jsme se zmátořit a vrátit k tomu, co jsme chtěli hrát. Zaslouženě jsme skóre znovu převrátili a hráče jsme pochválili.“