Divočina na úvod! Tygři v přestřelce oplatili Lausanne loňskou porážku

Date of publication Author Kryštof Havíř

Yverdon-les-Bains/Liberec – Svěřenci Filipa Pešána ovládli galavečer ofenzivního hokeje o jedenácti gólech a vstoupili tak do turnaje La Coupe des Bains vítězstvím. To se ale neobešlo bez závažných komplikací, šelmy totiž ztratily čtyřbrankové vedení a muselo se nastavovat. V prodloužení je ale proměněným únikem vykoupil Oscar Flynn.

Turnaj, úterý 27. srpna 2024
5:6p
(0:2, 3:3, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Pajuniemi (Fuchs, Kuokkanen), 30. Bayreuther (Kenins, Pajuniemi), 32. Pajuniemi (Sklenička, Fuchs), 45. Frick (Kuokkanen, Raffl), 57. Suomela (Oksanen) – 18. Thomas, 19. Rozsíval, 24. Klíma (Musil), 26. Zachar (Flynn), 28. Handl (Hujer), 64. Flynn. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 5:5, 5:6.

Lausanne HC

Fatton (Pasche) – Sklenička, Glauser (A), Frick, Vouardoux, Marti, Bayreuther, Genazzi (C), Fiedler – Oksanen, Suomela, Riat (A) - Raffl, Bougro, Holdener - Kenins, Kuokkanen, Pajuniemi - Fuchs, Rochette, Hügli

Kváča (Král) – Šimek (A), Budík, Petrovický, Melancon, Derner, Krutil, Aubrecht – Flynn, Filippi (C), Faško-Rudáš - Zachar, Musil, Thomas - Ryšavý, Petrovský, Klíma - Vlach (A), Hujer, Handl - Rozsíval

Utkání se od začátku odehrávalo ve vysokých otáčkách. Nejdříve ale měli navrch v nebezpečných šancích Švýcaři. Jak se Suomelovou, tak s Fuchsovou příležitostí si ale Kváča náramně poradil. Následně se dali do práce i naši útočníci, kteří byli úspěšnější než jejich protějšci z Lausanne.

Nejprve využil místa na pravé straně Christian Thomas, když načapal brankáře a téměř z brankové čáry puk procedil mezerou za Fattona. Chvíli poté na něj navázal benjamínek David Rozsíval, jenž svižným laserem vymetl horní růžek. Oba střelci si připsali premiérovou trefu za tygří „A“ tým.

Ve druhé třetině pak úřadoval gólový hurikán. Ten sice odstartoval Lauri Pajuniemi, otěže pak ale na přebrali Tygři, kteří zásluhou Kellyho Klímy, Marka Zachara a Radima Handla odskočili na rozdíl čtyř branek – 1:5. Poslední jmenovaný si navíc připsal premiérový gól za hlavní mužstvo.

Domácí ale tuto razantní změnu ve skóre nehodlali nechat bez povšimnutí a dvěma trefami z pera Gavina Bayreuthera a Lauriho Pajuniemiho skrouhli náskok šelem na číslo dva.

Lausanne si navíc dokázalo převést toto momentum do závěrečné dvacetiminutovky. Branky Lukase Fricka a Anttiho Suomely znamenaly vyrovnaný stav 5:5. Blížící se prodloužení se poté ještě pokoušely probuzené šelmy odvrátit, snahy Faško-Rudáše nebo Thomase ale kýžené ovoce nepřinesly.

Konec byl ale nakonec přece jen dobrý. V nesmírně napínavých nastavených minutách přisoudil bonusový bod z horkého ledu Tygrům Oscar Flynn.

Jiří Kudrna
„Gólů padlo hodně na obou stranách. Bylo to utkání, kde jsme měli chvíli více ze hry my a pak zase soupeř. My jsme byli efektivní a výborně vyřešili brejky. Předvedli jsme dobrý poctivý výkon, bojovali jsme a blokovali střely. Vzadu jsme pak měli výborného brankáře, který nám pomohl mnoho situací vyřešit, ale měli jsme i své šance. Na druhou stranu bylo vidět, že soupeř je v ofenzívě velice kvalitní a tak jsme i za stavu 5:1 věděli, že to není konec. To se ukázalo jako pravdivé a museli jsme tak bojovat o vítězství až do poslední chvíle. “