První porážka sezony. Junioři v Jihlavě nenašli recept na Málka

Date of publication Author Kryštof Havíř

Jihlava/Liberec – Po dvou přesvědčivých výhrách proti Mladé Boleslavi a Kometě Brno parta kolem kapitána Radima Handla poprvé v nově rozjetém ročníku padla. Soupeře sice těsně přestřílela, na rozdíl od něj ale nevsítila ani jednu branku a prohrála 0:2.

2. kolo, pátek 06. září 2024

Branky a nahrávky: 39. Kupčo (R. Váňa, Číhal), 54. Burkov (Vovsík). Rozhodčí: Skopal, Jančí - Augusta, Polák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 2:0.

HC Dukla Jihlava

Málek (Sigmund) – Vildomec, Jeletz, Vovsík, Löffler, Pražák, Číhal, Mrtka – Já. Jungwirth, Kuprijanov (C), Burkov – Peš (A), Kudrna, Chlubna – R. Váňa (A), Niederhafner, Nosek – Kupčo, Báťa, Chvátal

: Hambálek (Macourek) – J. Ehrenberger (A), Galvas, Macháček, Pilíšek (A), Seidl, Jarabko, J. Vaněček – Rozsíval, Křížek, Handl (C) – Kratochvíl, Hois, Stahoň – Jansa, Prokůpek, Vološín – Bajer, Šťástka, Saxa

Úvod utkání byl pro oba týmy spíše rozehřívací. Ke zvýšení tempa nepomohlo ani sedm vyloučení a diváci si tak museli počkat na první branku až do devětatřicáté minuty. O tu se postaral Jiří Kupča, k němuž se příhodně po ráně Číhala od modré odrazil hrací předmět.

Ve třetí třetině se oba týmy trochu odvázaly a k vidění bylo už mnohem více šancí. Jak Jansa s Křížkem na straně jedné, tak Chlubna na té druhé, však ztroskotali na skvěle chytajících gólmanech.

Naděje šelem na vyrovnání tak žila poněkud dlouho, než ji v čtyřiapadesáté minutě rozdrtil Maxim Burkov. Ten využil své rychlosti a šikovných rukou, když se přes liberecké hráče dostal až do samostatného úniku, který ranou pod lapačku proměnil. V závěru už Tygři nic nezmohli a ve třetím kole si připisují první porážku sezony.

Valdemar Jiruš
„V utkání jsme byli více na kotouči a možná jsme měli i více šancí, ale dostali jsme lekci z bojovnosti a urputnosti, což na nás tentokrát stačilo. Jihlava využila přesilovku a šla do vedení. Měli jsme šance na vyrovnání i v přesilových hrách, ale nepovedlo se nám srovnat a naopak jsme soupeři po hrubé chybě darovali samostatný nájezd, který ho využil. Po minulém vynikajícím zápasu na Kometě nyní nebereme žádné body a soupeři gratulujeme.“

Michal Broš
„Po výprasku v Brně, kde jsme v prvním utkání dostali devítku, jsem v koutku duše doufal v podobný zápas. Kluci to odbojovali způsobem, jakým bychom se v základu chtěli prezentovat. Herně, takticky a individuálními herními výkony máme ještě spoustu práce před sebou a potenciál ke zlepšení. Týmovostí, nasazením, bojovností a individuální zodpovědností jsme ale odehráli zápas tak, jak by to mělo vypadat a jak bychom se chtěli prezentovat každý pátek a sobotu. Aby se proti nám hrálo těžko a abychom se mohli opřít o tyto základy, na kterých můžeme vybudovat velké věci.“

2. kolo, pátek 06. září 2024

HC Dukla Jihlava