Reportáž

Šestá třída roznesla Chrudim! Řádil Štástka, Bělohorský a Bajer

Chrudim/Liberec - Šesťáci sice v duelu s Chrudimí inkasovali úvodní branku už po dvanácti vteřinách, ale ve zbytku střetnutí dominovali. Soupeři nastříleli hned třináct gólů, zatímco sami inkasovali už dvakrát. Branku vsítili i v jediné přesilovce, kterou měli k dispozici. Hattrick si připsali Šimon Bělohorský a Marek Štástka, individuálně se dokázali prosadit ale i další hráči.

Trenér Ctibor Jech o zapojení hráčů ročníku 2008:

„Povolání o kategorii výš je dobré pro sebevědomí kluků. Cítí se dobře, že jdou hrát za šesťáky. Je to pro ně prestižní, navíc si vyzkouší vyšší tempo v průběhu celého zápasu. Někteří hráči ročníku 2008 jsou u nás nastálo a někteří pendlují na zápasy, u kterých si myslím, že pro ně budou vhodné. Plusem určitě je, že je vyšší tempo donutí, se rozhodovat ve větší rychlosti. Nemohou jen tak polevit, soupeři jsou náročnější. První zápas za nás hrál David Choma a líbil se mi. Příjemně mě překvapil také Kuba Beránek.“Ohlasy trenérů

Ctibor Jech
Liberec
„Do utkání jsme vstoupili v dost pozměněné sestavě. Asi pět kluků včetně Bartoviče a Rozsívala jsme nechali doma a přidali se k nám někteří kluci ročníku 2008. Ačkoliv o tom výsledek úplně nevypovídá, hrálo se v poměrně vysokém tempu. Byl to jednoznačně lepší zápas než první měření sil s Chrudimí u nás v Liberci. Pomohlo nám, že jsme byli šikovní v zakončení a dali jsme dost gólů a dokonce i hezkých. Skvělé bylo, že rozhodčí hru na obou stranách pouštěli a nevylučovali často. Pro hráče je lepší, když hrají v kuse."