Výborně! Šestnáctka veze z Českých Budějovic všechny čtyři body

Date of publication Author Kryštof Rossmann

České Budějovice/Liberec - Zlé časy budiž zapomenuty! Tygří šestnáctka přivezla z jižních Čech všechny čtyři body zásluhou dvou branek Trundy a tref Měchury, Rossmyho a Putze. Šelmy podruhé v řadě neztratily ani bod a v tabulce jsou rázem čtvrté.

5. kolo, čtvrtek 27. září 2018
(1:2, 1:2, 0:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Pitel (Březina, Punda), 34. Lukeš – 2. Měchura (Rossmy), 10. Rossmy, 30. Putz (Trunda), 36. Trunda (Plos, Polák), 63. Trunda (Vodlan, Šedivý). Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Tvrdík.

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák – Novák, Fousek, Cibulka, Hail, Punda – Kříž, Lukeš, Kašpar – Petrásek, Kantor, Březina – Pitel, Placek, Kumpfmüller – Kudrnáč, Kovář, Dub – Sochor

Franc – Damašek, Böhm, Duschka, Šedivý,Culek, Šíma, Tůma – Masař, Hujer, Putz – Měchura, Vodlan, Trunda – Jenčovský, Polák, Plos – Rossmy

Tygři vstoupili do zápasu pravou nohou. Nejprve zlikvidoval Franc únik Marcela Kříže a jen o pár vteřin později, teprve ve druhé minutě zápasu, skóroval Adam Měchura po pasu Benneta Rossmyho. Druhý zmiňovaný hráč byl při chuti a v desáté minutě Tygři vedli o dvě branky. Bennet Rossmy se trefil už popáté v sezoně.

Domácí kontrovali. Faul Lukáše Plose potrestal během početní výhody Richard Pitel. Jeho ránu z kruhu liberecký gólman zastavit nedokázal. Po sérii trestů se dostal do další velké šance těsně před polovinou utkání Jakub Šedivý. Bek, který v zápase nakonec nasbíral dvě asistence, ale do prázdné branky kvůli fantastickému zákroku Martina Lidáka kotouč neposlal.

Naše mužstvo neproměněná příležitost příliš mrzet nemusela. David Putz totiž jen o pár chvil později obdržel parádní pas od Tomáše Trundy a z předbrankového prostoru propasíroval puk za brankovou čáru.

Ve 34. Minutě byl vyloučen Matouš Hail. Jeho trest za podrážení překvapivě přines dva góly. Nejprve Motor, konkrétně Petr Lukeš, ujel do oslabení během brejku a následně po souhře v přesilovce skóroval Tomáš Trunda, jenž dorazil za záda Lidáka ránu Plose.

Základní hrací doba už žádnou další branku nepřinesla. Nejblíže k ní byl v 53. minutě Putz, když se uvolnil před gólmanem Českých Budějovic. Jeho bekhendový pokus však stihl maskovaný muž včas zastavit. V dodatečném prodloužení začali lépe domácí, ale v 62. minutě putoval na trestnou lavici Kříž a Tygři trestali. Luka Vodlan naservíroval puk Tomáši Trundovi, který nekompromisní ranou z první rozhodl o vítězi prodloužení.

Richard Lobo
„Hrát v Budějovicích není nikdy nic příjemného a potvrdilo se to i tentokrát. Soupeř se na nás výborně nachystal, hrál rychlý a důrazný hokej. Naštěstí nám se podařilo vstřelit první dva góly, čím jsme jeho snahu trošku zmírnili. Další průběh zápasu už jsme si tak nějak pohlídali a nedopustili jsme nějaké drama. Povedlo se nám i prodloužení a jsme rádi že si odvážíme 4 body z těžkého zápasu.“

Radek Bělohlav
„Dnes jsme odehráli parádní zápas s dobrým soupeřem. Byli jsme hodně vylučovaní, a proto jsme možná i prohráli. Tolik trestných minut je moc, ale klukům nemůžu nic vytknout. Byl to parádní zápas.“

5. kolo, čtvrtek 27. září 2018
(1:2, 1:2, 0:0 - N 0:1)