Z napínavé bitvy ani bod! Šestnáctka nestačila na Kometu

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Velmi napínavé utkání sehrál výběr Richarda Loba s brněnskou Kometou. Bojovný výkon však nevynesl Tygrům ani bod. Kometa totiž těsně vyhrála jak v základní hrací době, tak i v nájezdech. Z Liberce si tak odvezla všechny čtyři body.

6. kolo, sobota 29. září 2018
3:4
(1:2, 1:2, 1:0 - N 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Masař (Putz), 36. Rossmy (Měchura, Putz), 47. Plos (Vodlan, Putz) – 3. Sedláček (Brabenec), 9. Svozil (Brabenec, Sedláček), 24. Svozil (Šalé), 39. Brabenec. Rozhodčí: Bernat – Grundler, Serbus. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Krátký (41. Franc) – Damašek, Böhm, Duschka, Šedivý (C), Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy

HC Kometa Brno

Schnattinger – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

Utkání mělo doslova raketový začátek. Hned v úvodní minutě otevřel skóre zápasu liberecký Jakub Masař, na jehož trefu ale prakticky vzápětí dokázala odpovědět elitní formace Komety. Brabenec našel rozjetého Iva Sedláčka a ten střelou nad rameno překonal Krátkého.

To v první periodě od hráčů Komety ještě nebylo vše. Sehraná dvojice Brabenec-Sedláček se celkem bez problémů prokombinovala do útočného pásma, kde první z dvojice našel Stanislava Svozila. Ten si na gólovou přihrávku sjel od modré čáry a jeho precizní rána zápěstím zamířila od tyče do liberecké sítě.

Trenér Richard Lobo o bránění úderné dvojice Brabenec-Sedláček:

"Klukům jsme nic speciálního neradili. Samozřejmě, že když na ledě, musíme být hodně ostražití. Detailněji jsme se na to nezaměřili, přece jenom je to ještě dětský hokej. Myslím si, že máme celkově kvalitnější mančaft. Jenom jsme to tentokrát nepotvrdili."

Brněnský obránce Stanislav Svozil nezapřel své ofenzivní choutky ani ve druhé třetině, na jejímž začátku poslal Kometu svou druhou trefou v zápase do dvoubrankového vedení. Bílí Tygři ale dokázali zabrat a dostali se zpět na dostřel.

Kometa totiž nabídla Severočechům dvojnásobnou početní výhodu, kterou pohotově využil Bennet Rossmy. V závěru dvacetiminutovky pak svěřenci Richarda Loba nešťastně inkasovali, když svůj rychlý výpad po levém křídle zakončil přesně Jakub Brabenec.

Ve třetí části ale Bílí Tygři svého soupeře jasně přehrávali. Na 3:4 snížil Lukáš Plos a nechybělo moc, aby se šelmám podařilo i vyrovnat. Střela Jakuba Masaře po vyhraném vhazování ale zamířila jen do tyče, a tak se z vítězství po šedesáti minutách mohli radovat Jihomoravané.

Severočechům nevyšla ani nadstavbová část. V prodloužení branka nepadla, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se z liberecké sestavy trefil jen Luka Vodlan a to bylo málo. Za Kometu se prosadili Brabenec a Fajmon. Hosté tak z Liberce odvezli všechny čtyři body.

„Byl to těžký zápas. My jsme k němu nepřistoupili moc dobře. Trochu jsme čekali, co se s námi bud dít. To byla chyba. Soupeři jsme darovali tři góly, takže jsme museli celý zápas dotahovat. Třetí třetinu jsme odehráli fantasticky a Kometě jsme nic nedarovali. Štěstí se bohužel na naši stranu nepřiklonilo. Trefili jsme dvě tyčky a zahodili spoustu dalších šancí. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku, nájezdy už jsou loterie. Je hořké odcházet z dnešního zápasu bez bodu.“

Marek Moskal
„Kvalitní utkání. Z naší strany to dneska bylo hodně odpracované, poslední třetinu jsme vlastně jenom bránili. Jsme moc rádi za tři body i za ten jeden bonusový.“