Zase ty nájezdy! Šestnáctka bojovala, dotahovala, ale padla

Hradec Králové/Liberec - Zase ty nájezdy! Akademické kategorie prostě nemají na nastavený čas v aktuálním ročníku zatím štěstí. Po kategorii U19 si první prohru v době, kdy nepřišlo po šedesáti minutách rozhodnutí, připsala také šestnáctka. Tygři nestačili na Hradec Králové.

2. kolo, čtvrtek 13. září 2018
5:4sn
(0:0, 3:1, 1:3 - 0:0 - 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Pajer (Budina), 30. Moravec (Králik, Marha), 30. Pajer (Budina, Beneš), 51. Boukal (Havlíček, Pavlata), rozh. náj. Marha – 26. Rossmy (Böhm, Vodlan), 41. Měchura (Šedivý), 47. Dvořák (Putz, Hujer), 49. Rossmy (Hujer). Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Hrabal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: x:x. Diváci: 123.

Mountfield HK

Žalčík – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček "A", Řehák, Pelda "C", Pinkas – Pavlata, Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Moravec "A", Marha

Krátký – Damašek, Böhm "A", Hladík, Šedivý "C", Culek, Dvořák, Tůma – Masař, Hujer, Putz, Měchura, Vodlan "A", Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Rossmy

Tygří šestnáctka si v duelu s rivalem z Hradce připsala první bod v sezoně, opět ale na svého soupeře nestačila. Vše začalo ranou Vodlana do tyče, pak zase brejk Masaře zneškodnil Žalčík. V sedmnácté minutě ještě vyrovnal skóre na tyče Pavlata a pak už se pálilo ostrými.

Ve 26. minutě Tygři zužitkovali přesilovku. Od modré čáry vypálil Böhm a MIKULÁŠ JENČOVSKÝ kotouč tečoval za záda gólmana Mountfieldu. Domácí vyrovnali za deset vteřin. Brejk Beneše přeměnil v gól rychlou střelou LUKÁŠ PAJER a bylo vyrovnáno. Východočechům slepené góly vycházely. Ještě před polovinou utkání se dvakrát prosadili.

Obě branky dělilo pouhých jednadvacet vteřin. Nejprve se prosadil PETR MORAVEC a pak udeřil ještě LUKÁŠ PAJER, který vyslal na Krátkého pořádný dělobuch. Maskovaný muž sice dráhu kotouče změnil zákrokem lapačkou, ale brance nezabránil. Po sérii neproměněných šancí na obou stranách Tygry čekal nelehký úkol, ve třetí třetině museli dvakrát skórovat.

Zkraje posledního dějství začal stanovený úkol plnit ADAM MĚCHURA. Ten využil ztečovaného kotouče do ochranné sítě, jehož poslal Šedivý do předbrankového prostoru. Bekhend Měchury byl milimetrový. Tygři pookřáli a ve 47. minutě vyrovnali. JAKUB DVOŘÁK se prosadil ranou z vrcholu kruhu.

O pár chvil později navíc parta okolo trenéra Richarda Loba vedla. BENNET ROSSMY využil obrovského závaru před gólmanem Hradce Králové. Mountfield ale znovu rychle reagoval. Havlíček nalezl na levé straně volného JANA BOUKALA, který svou ránu schoval za beka a srovnal na 4:4. Duel musely rozhodnout až nájezdy. V těch se postupně neprosadil Trunda, Hujer ani Rossmy, naopak za domácí skóroval ŠIMON MARHA, Moravec i Pajer. Tygři mají po úvodních dvou kolech na svém kontě bod.

„První třetina z obou stran vyrovnaná, šance na obou stranách, velice dobrý hokej. V druhé jsme dali gól a možná to byla trochu chyba, že jsme ho dali první, protože jsme po tom povolili a Hradci dovolili našimi zbytečnými chybami dát nám tři góly. Zlomení jsme odcházeli do šaten po druhé třetině. V té třetí to ale bylo 3:1 pro nás. Naštěstí se to zlomilo, kluci zabrali, ukázali, že prostě umí, že jsou mančaft. Výsledek 4:4 pro nás super, po tom průběhu druhé třetiny. A nájezdy už jsou trošku taková loterie.“

Petr Luštinec
„Určitě jsme viděli kvalitní zápas, vstoupili jsme do něj aktivně, což jsme po klucích chtěli. Bohužel se to pak v první třetině vytratilo a druhých deset minut měli navrch Liberečtí. V druhé třetině jsme vyhráli 3:1, tam byl rozhodující moment, kdy jsme dostali gól a prohrávali jsme, ale hned v dalším střídáním se nám podařilo vyrovnat. To kluky trošičku nakoplo. Ale třetí třetina se nám zase vůbec nepovedla, kdy jsme do ní vstoupili nekoncentrovaně a dostali hned v oslabení branku. Pak jsme dostali další dva zbytečné góly z předbrankového prostoru, kdy jsme nedobruslili a nepokryli hráče soupeře. Prodloužení 0:0, hráli jsme ho zodpovědně, stejně jako Liberec. Na nájezdy jsme byli šťastnější a bereme dva body. “