Po takovém zápase můžeme být rádi za jeden bod, říká Ferdinand Macourek

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Dorostenci poprvé za posledních osm duelů odešli jako poražení. Nechybělo moc a mohli se radovat i poosmé. Třinec Tygry sice přestřílel, zásluhou Ferdinanda Macourka, jenž čelil jednapadesáti střelám, ale nakonec klání došlo až do nájezdů. V nich byli o něco šťastnější Slezané.

Jak bys zhodnotil zápas?
Dvě třetiny jsme byli horším týmem, tahali jsme za kratší konec. Soupeř nás přebruslil. Třetí třetina už se nám povedla a v prodloužení byla škoda té nevyužité přesilovky. Nájezdy už jsou potom loterie.

Letos jste se utkali s Třincem podruhé a vždy to bylo vyrovnané utkání. Čím si to vysvětluješ?
Těžko říct. Myslím, že je to jen velká shoda náhod. Po tom průběhu můžeme být rádi za ten jeden bod.

Za stavu 1:0 jsi čelil v krátkém časovém rozmezí dvěma trestným střílením. Jak obtížné to bylo?
Bylo to těžký. Snažil jsem se být v klidu a soustředit se jen na jednu věc. Jsem rád, že pro nás tenhle moment dobře dopadl.

Ubránili jste hned čtyři přesilovky. V čem spočívá taková úspěšnost?
Vychází to z dobré práce kluků vepředu, kteří blokují puky a nesmírně mi tím ulehčují práci.

V utkání jsi měl několik skvělých zákroků, jaký byl nejtěžší?
Já tohle moc nesleduju. Hlavní je, že jsem týmu mohl pomoct k zisku alespoň toho bodu.

I přes porážku stále zůstáváte na čele tabulky...
Je to úžasné. Sedm bodů je pohodlný náskok, chceme na naše výkony navázat v play-off.

V čem je síla týmu?
V týmovosti. Pomáháme si navzájem.

Na čem je naopak potřeba zapracovat?
Musíme být více disciplinovaní. Máme hrozně moc vyloučení, kterým kdybychom předešli, některá utkání by mohla vypadat úplně jinak.