Dobrý vstup do play-off, ale je potřeba se nadále soustředit, uklidňoval emoce Prokůpek

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Severočeši se v úvodním duelu letošního play-off představili proti Olomouci. V tomto střetnutí se prokázala velká kvalita liberecké ofenzivy, jejíž součástí byl i Tomáš Prokůpek, který se podílel gólem a asistencí na vysoké výhře 11:1. "Samozřejmě jsem spokojený, ale nejdůležitější je týmový výsledek," skromně hodnotil Prokůpek.

Jak bys zhodnotil úvodní osmifinálový zápas proti Olomouci?
Určitě je to dobrý vstup do play-off, ale je potřeba se soustředit na další zápas. Rozhodně si nemůžeme myslet, že v následujícím utkání to dopadne stejně. Půjdeme do toho naplno a budeme se pochopitelně snažit o co nejlepší výsledek.

Dnes ses dostal do několika příležitostí. Která z těch neproměněných šanci tě nejvíce mrzí?
Ve druhé třetině, když jsme jeli ve dvou na jednoho beka, tak jsem ho oklamal, následná střela ale skončila na hlavě gólmana.

Co bys teď udělal jinak, aby se ti tahle příležitost příště podařila zužitkovat?
Nejspíš bych jel do bekhendu a udělal blafák.

Měli jste hodně situací dva na jednoho, které jste však kromě jedné nevyužili, takže co změnit pro to, aby se to již v následujících zápasech neopakovalo?
Já si myslím, že půjdu s Imrou (Imrich Maxin) na střelnici, abychom to trefovali lépe než v tomto zápase.

V zápase sis připsal gól a asistenci, jak tě tato bilance těší a co očekáváš do dalších zápasů?
Samozřejmě jsem spokojený, ale nejdůležitější je týmový výsledek. Vyhráli jsme 11:1 a to se v play-off jen tak nevidí.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři