Druhou třetinu jsme trochu podcenili, říká po Motoru Šimon Bělohorský

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Naši dorostenci se ujali vedení proti jihočeskému Motoru již ve druhé minutě, kdy měnil skóre Šimon Bělohorský. Ten se obtočil okolo českobudějovické klece a úspěšně po ledě puk zasunul až za brankovou čáru. Následně si v zápase připsal asistenci na třetí a nakonec i vítěznou branku Liberce, kterou vsítil David Hrouda. I díky příspěvku tygří devětaosmdesátky tak zůstaly všechny body za výhru 4:2 pod Ještědem.

Jak hodnotíš vítězné klání s Motorem?
S kluky jsme se semkli jako jeden tým. Byl to dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Konečně jsme to dotáhli.

Byla součást taktiky na ně vletět hned od startu?
Samozřejmě. Od začátku jsme chtěli hrát týmový hokej.

Skóre střetnutí jsi otevíral skórováním po vyjetí zpoza branky. Napadlo tě takové zakončení v ten moment?
Rozhodně, ale tady o tohle se pokouším skoro každé utkání. Zkouším se nějak obtočit okolo brány a dát to k tyčkám, nebo gólmanovi mezi nohy.

Na začátku druhé části Budějovice snížily na 1:2..
Trochu jsme tam přestali bruslit. Myslím si, že jsme druhou třetinu trochu podcenili. Víme, že nám obecně moc nejdou.

Kde se v tvých očích souboj zlomil na vaši stranu?
Podle mě se nám to povedlo v průběhu třetí třetiny.

Jak cenná je výhra vzhledem k tomu, že soupeř nic nevzdal do poslední sekundy?
Je to důležitá výhra. My doufáme, že v tom budeme hlavně pokračovat. Na páté místo ztrácíme hodně bodů a musíme to dotáhnout.