Od poloviny zápasu jsme tahali nohy, soupeř toho využil, říká po utkání s Táborem Šejc

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Dorostenci se v sobotním klání utkali s devátým Táborem. Do duelu sice lépe vstoupili hosté z jihu Čech, před úvodní sirénou ale vyrovnával Šimon Šejc. Ten dostal parádně nabito od Dominika Krajdla a střelou z mezikruží se nemýlil. Šelmám nakonec nevyšla třetí třetina, a tak odchází ze střetnutí s prázdnou.

Jak duel proti Táboru hodnotíš?
Myslím si, že v první třetině jsme byli lepší než náš soupeře. V té druhé jsme vypadli z tempa, vůbec se nám střelecky nedařilo. Do třetí dvacetiminutovky jsme šli s tím, že chceme hodně útočit, ale trošku jsme zapomněli na bránění. Po gólu do prázdné branky to pro nás byl konec.

Kde hledat příčinu té prohry?
Od poloviny zápasu jsme začali tahat nohy, přestali jsme hrát to, co jsme chtěli. Oni toho samozřejmě dokázali využít a vyhrát.

Po brance na 2:1 jste rychle inkasovali a bylo opět vyrovnáno. Co se při té situaci stalo?
Mysleli jsme si, že když jsme se dostali do vedení, tak že už to půjde samo. Nebylo tomu tak a vinnou naší chyby jsme o náskok hnedka přišli.

I přes nepříznivý výsledek, je něco, co byste si z tohoto klání chtěli odnést?
Určitě musíme začít víc proměňovat šance a tlačit se do předbrankového prostoru. Některé obranné situace jsme také nezvládli, i na tom budeme muset zapracovat.

Po dlouhé stíhací jízdě se vám nakonec nepodaří proniknout do top pětky. Jak se budete připravovat dál?
Hodně nás to mrzí, ale teď se musíme soustředit na zbytek sezóny a dobře odehrát skupinu o play-off. Na trénincích teď musíme nechat všechno.