Užil jsem si každý moment na ledě, říká debutant Macourek

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Souboj s tabulkově sousední Spartou přinesl tvrdou bitvu, ze které nakonec odešli hosté s plným bodovým ziskem. Duel však měl jednu pozitivní zprávu, a to skvělý debut brankáře Ferdinanda Macourka, který si připsal 36 úspěšných zákroků. Jak se liberecký brankář cítil a kde se podle něj střetnutí zlomilo?

Máš za sebou premiéru za juniorku, jaké jsou tvé bezprostřední pocity?
Pocity jsou celkem smíšené, bohužel jsme prohráli. Chtěl bych ale všem poděkovat, moc jsem si užil každý moment na ledě. Pro mě osobně to bylo fakt parádní, škoda jen, že se nám nepodařilo vyhrát.

Jak duel proti Spartě hodnotíš?
Myslím si, že jsme měli pasáže, ve kterých jsme je přehrávali a byli lepším týmem na ledě. Sparta však lépe zvládla klíčové momenty.

Kde se podle tebe utkání zlomilo v jejich prospěch?
Řekl bych, že během druhé třetině. My jsme šli několikrát do oslabení, což nás hodně vysílilo. Kluci toho hodně odmakali, ale bohužel se nám nepodařilo zvrátit průběh.

Určitě vám také k psychické pohodě moc nepřidala nevyužitá dvojnásobná početní výhoda...
Přesilovka pět na tři skoro vždy rozhoduje zápasy. Když ji dáte, tak jste na koni, když ne, tak se to s vámi táhne dál. Nám se dnes bohužel nepovedla.

Během střetnutí sis připsal několik skvělých zákroků. Jak ses cítil?
Ze začátku jsem byl hodně nervózní. Přece jen to byl můj debut za juniorku. Musím hodně poděkovat Vojtovi Hambálkovi, který mi ze střídačky hodně pomáhal. Během pauz mi i radil, co bych mohl zlepšit. Moc mu za to děkuju.

Vnímal jsi třeba nějaké rozdíly oproti krajské soutěži, kde letos převáženě působíš?
Určitě. Především rychlost tu byla mnohem větší, chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Má toho po tom jednom utkání dost (směje se).

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři