Osmnáctka ladí sestavu před MS. Do USA poletí Král, Galvas i Pekař!

Date of publication Author Ondřej Belák, Martin Voltr

Liberec - Po Hlinka Gretzky Cupu a turnajích ve Finsku a Švýcarsku míří osmnáctka do Spojených států, kde ji čeká Turnaj pěti zemí. Jedná se o poslední mezinárodní měření sil před květnovým mistrovstvím světa ve Finsku.

Nejsledovanější mládežnickou reprezentační kategorií bude během nadcházejícího čtvrtroku osmnáctka. Před světovým šampionátem, který letos hostí Finsko, odehraje elitně obsazenou generálku v Plymouthu – tedy domově hokejistů z amerického rozvojového programu.

Právě bitva proti Američanům bude i pro české mladíky největším bonbónkem. Půjdou do ní však po náročném programu, zatímco domácí favorit bude odpočatý. Češi odehrají své čtyři duely ve čtyřech dnech, jejich itinerář čítá postupně Švédsko, Finsko, USA a Švýcarsko.

Bílí Tygři mají v nominaci jako jediní celkem tři hráče – obránce Adama Krále s Tomášem Galvasem a útočníka Daniela Pekaře. Všichni tři už v probíhajícím ročníku získali zkušenosti i v libereckém extraligovém áčku. Mezi náhradníky ještě figuruje další tygří bek Pavel Průšek.

Nominace reprezentace U18:

Brankáři:
Adam Ebenstreit (HC Energie Karlovy Vary), Matyáš Mařík (HC Motor České Budějovice), Šimon Vedral (HC Sparta Praha)

Obránci:
Jan Skok (HC Škoda Plzeň), Adam Martin Hlinský (HV71 Jönköping, Švédsko), Marek Chaloupka (HC VÍTKOVICE RIDERA), Radim Mrtka (HC Oceláři Třinec), Adam Král a Tomáš Galvas (oba Bílí Tygři Liberec), Martin Švec (HC DYNAMO PARDUBICE)

Útočníci:
Štěpán Hoch (HC Motor České Budějovice), Danny Chludil (HC Kometa Brno), Adam Benák (HC Škoda Plzeň), Oskar Lisler (Linköping HC, Švédsko), Petr Sikora (HC Oceláři Třinec), Daniel Pekař (Bílí Tygři Liberec), Martin Vaculík a Adam Klimek (oba Berani Zlín), Šimon Pohludka a Tomáš Poletín (oba Pelicans Lahti), Marek Daníček (HC Sparta Praha), Adam Novotný (Mountfield HK), Richard Žemlička (Saipa Lappeenranta, Finsko).

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři