Obránce U17 Jakub Seidl: Musíme teď zabrat, každý bod je velmi důležitý

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Dorost o víkendu přivítal na svém ledě dva moravské soupeře. Nejdřív v pátek porazil Zlín vysoko 6:1, načež v sobotu podlehl Kometě 2:3. Proti Brňanům přitom Tygři měli po většinu zápasu převahu, trápila je ale koncovka. "Je to škoda, byli jsme lepší, bohužel jsme nevyužili naše šance," mrzelo obránce Jakuba Seidla.

Jak se za zápasem s Kometou ohlížíš?
Řekl bych, že jsme byli lepší, měli jsme převahu, bohužel nám občas trochu chybělo štěstí. Je to škoda, určitě jsme mohli vyhrát.

Zejména v první třetině jste prakticky Kometu nepustili do hry, trefili jste dvě tyčky, měli i další šance, ale skóre po úvodní siréně bylo vyrovnané. Byla právě první dvacetiminutovka klíčová?
Je to pravda, příležitostí jsme měli opravdu hodně. Určitě jsme nějaké z nich měli využít, ale nepodařilo se to. Nic se neděje, jedeme dál, pokud takový výkon zopakujeme, tak příště vyhrajeme.

Hosty hodně podržel i brankář Jakub Váňa…
Určitě, gólman jim zachytal skvěle. Možná tam z naší strany chybělo víc předbrankového důrazu, trochu jsme mu to ulehčili. Každopádně ale předvedl velmi dobrý výkon.

Vstřelil jsi první libereckou branku. Byla to nacvičená akce?
Za gól jsem samozřejmě rád. Padl v přesilovce, které samozřejmě na trénincích často nacvičujeme. Škoda jen, že nevedl k vítězství, mnohem radši bych byl za tři body.

Co zlepšit do příštích duelů?
Musíme zapracovat na koncovce. Musíme víc zabrat, teď je to velmi důležité. Jsme v té spodnější skupině, dá se tedy říct, že nám jde o všechno. Každý vyhraný zápas nám hodně pomůže.

Obránce Jakub Seidl s kotoučem na hokejce

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři