Macháček o postupu do čtvrtfinále: Celý tým ví, co je jeho cílem

Date of publication Author Natálie Kopecká

Plzeň/Liberec - Tygří juniorka ve čtvrtém zápase předkola neponechala nic náhodě a Plzeň přehrála vysoce 5:1, čímž si zajistila postup do čtvrtfinále. „Tohle je teprve začátek,“ říká k postupu obránce Marek Macháček.

Jaké jsou tvé dojmy po postupu?
Je to pěkné, ale je to teprve začátek práce, kterou jsme si řekli, že odvedeme.

Sérii jste začali nešťastnou domácí prohrou. Nesrazilo vás to?
Ne, naopak bych řekl, že nás to více nakoplo. Viděli jsme, že s nimi můžeme hrát. Z naší strany to byla zbytečná prohra, udělali jsme spoustu chyb. Povzbudilo nás to do dalších zápasů.

Dalo by se říci, že jste se z té prohry poučili?
Určitě ano. Ztracené utkání nám ukázalo, v čem musíme být lepší a také to, že se nesmíme nechat často vylučovat. Toho jsme se v sérii následně drželi.

Co tuto sérii naklonilo na vaši stranu?
Chtěli jsme to víc, to je podle mě to jediné. Řekli jsme si v kabině, co je naším cílem, za kterým si jdeme.

Hambálek i Schnattinger doposud odchytali skvělé zápasy. Dodává ti to pocit klidu, když víš, že za sebou máš dobré brankáře?
Tento rok se nám sešlo neskutečné duo gólmanů. Obráncům se hraje mnohem lépe, když ví, že za sebou mají takovou zeď.

Ve čtvrtém duelu s Plzní jsi otevřel skóre, zároveň ses trefil po delší době. Šetřil sis to na správnou chvíli?
Asi ano. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. Potřeboval jsem to i pro své sebevědomí, ale mnohem větší radost mám z postupu.

V jaký moment jsi pocítil, že máte rozhodující utkání ve svých rukách?
Myslím, že jsme to tak drželi celou dobu. Na chvíli jsme zvolnili ve druhé třetině, ale to bylo zejména špatným vstupem. Neřekl bych, že měla v tomto zápase Plzeň navrch, spíš my jsme měli převahu.

Jaké máte plány do dalších dní?
Připravit se na dalšího soupeře a přes něj postoupit.

Foto: Jan Běhounek